Fenerbahçe Yine Şampiyon: 4-1

505
Fenerbahçe Yine Şampiyon: 4-1
Fenerbahçe Yine Şampiyon: 4-1

BSL final serisinin 5. maçında Fenerbahçe Doğuş, Ülker Sports Arena’da Tofaş’ı ağırladı. Seride 3-1 önde olan Fenerbahçe maçı kazanıp taraftarı önünde şampiyonluğu kutlamak istiyordu Tofaş ise serisi bir kez daha Bursa’ya taşımak istiyordu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ilk basketini Tofaş adına Owens attı ve bu andan sonra Fenerbahçe Doğuş üstünlüğü ele aldı ve ilk periyodun ilk yarısını Solukas, Datome ve Vesely’nin sayılarıyla 13-8 öne geçti. Fenerbahçe Doğuş Nunnally ve Ahmet’in etkili oyunuyla son dakikaya girilirken farkı 13’e çıkardı (25-12) son dakikada iki takım da skor üretemeyince ilk periyot 25-12 Fenerbahçe Doğuş üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci çeyreğe her iki takım da kısa 5’lerle başladı ve ilk dakika sayı üretilemedi. Sessizliği bozan Tofaş, Barış Ermiş’in etkili oyunuyla 8-0’lık seri yakaladı ve fark 5’e indi (25-20). Koç Obradovic’in molasının ardından sahaya daha iyi dönen Fenerbahçe Doğuş karşısında iyi bir mücadele gösteren Tofaş, isabetleri bulamadı ve Orhun Ene’nin teknik faulü sonrası fark tekrar çift hanelere çıktı (35-25). Periyot sonunu da iyi oynayan Fenerbahçe Doğuş, toplamda 16-1’lik seri yakaladı ve ilk yarıyı 45-26 önde tamamladı.

15 dakikalık aradan 4-0’lık Tofaş serisiyle dönüldü (45-30). Seriyi tekrar Bursa’ya taşımak isteyen rakibi karşısında geri adım atmayan Fenerbahçe Doğuş, farkı 20 sayıya (53-33) çıkardı. Geçen her dakika aleyhine işleyen Tofaş, hücumda isabet yüzdesini arttırmayı başaramayınca fark kapanmadı ve son periyoda 69-48 önde giren Fenerbahçe Doğuş, şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı.

Ligde iç sahada üst üste 60. galibiyetine 10 dakika kalan Fenerbahçe Doğuş, son periyota 4-0’lık seriyle başladı (73-48). Sonucun da belli olmasıyla mücadele düzeyi düşen maç adeta bir taraftar gösterisi haline geldi. Yerli oyuncuların da fazlaca süre aldığı bu bölümde özellikle serbest atışlarla sayı üreten Tofaş farkın açılmasına izin vermese de maçı 94-64 skorla kazanan Fenerbahçe Doğuş, İzmir Marşı eşliğinde 2017-2018 sezonu Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi şampiyonu oldu.

2017-1018 sezonu Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi şampiyonu olmayı başardı. Üst üste 3.kez şampiyon olmayı başaran Fenerbahçe Doğuş toplamda da 8. şampiyonluğunu elde etti.

Utku Altıntaş

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here