Fenerbahçe Ülker’in Rakibi Kim Olacak İşte Tüm İhtimaller

543
Fenerbahçe Ülker'in Rakibi Kim Olacak Euroleague
Fenerbahçe Ülker'in Euroleague'deki Rakibi Kim Olacak

Güncelleme 3 Nisan 2015 : Az önce biten maçlardan sonra son hafta öncesi Euroleague E Grubu da F Grubu da iyice karıştı. Gruplardan hangi takımların kaçıncı sırada bitireceğini ve olası tüm eşleşmeleri inceleyeceğiz.  Fenerbahçe Ülker’in rakibi kim olacak sorusunun cevabını ve son haftaki tüm maçların ihtimallerini tek tek inceleyeceğiz.

Alba Berlin’in deplasmanda Panathianikos’u yenmesi ile bu grupta işler iyice karıştı. Kim 3. olarak kim 4. olacak ve kim Euroleague’e veda edecek son maçlar belirleyecek. Son puan durumunu, kalan maçları, olası ikili ve üçlü averajları inceleyelim.

Bildiğiniz gibi E1-F4, E2-F3, E3-F2 ve E4-F1 ile eşleşiyor.

Fenerbahçe Ülker'in Rakibi
Fenerbahçe Ülker’in Rakibi

F Grubu

F Grubu’nda Fenerbahçe Ülker’in Laboral Kutxa deplasmanında yenilmesi hem Fenerbahçe Ülker için hem de Anadolu Efes için çok kötü olmuştu ama az önce biten CSKA-Olympiacos maçında CSKA galibiyet ile ayrılınca Fenerbahçe Ülker, grupta 2. sırayı garantilemiş oldu ve grubu 2. sırada bitirse son hafta Berlin’de oynanacak olan Alba Berlin-Maccabi maçının galibi ile eşleşecek.

CSKA, son hafta Milano deplasmanında kaybeder, Fenerbahçe Ülker de Anadolu Efes’i de yenerse Fenerbahçe yine 1. olur ve o zaman da  diğer grubun 4.’sü ile eşleşir.

Fenerbahçe Ülker, ikili averajda Olympiacos’a karşı üstün olduğu için son hafta maçını kaybetse bile 2. sıradaki yerini koruyacak.

E Grubu

Fenerbahçe Ülker'İn Rakibi Kim Olacak Euroleague Tüm İhtimaller
Fenerbahçe Ülker’İn Rakibi Kim Olacak Euroleague Tüm İhtimaller

Son hafta Alba Berlin-Maccabi ve Crvena Zvezda-Panathinaikos maçları var.

Alba Berlin, Maccabi’yi Yenerse

Panathinaikos maçının sonucu ne olursa olsun Alba Berlin gruptan 3. sıradan çıkar ve diğer grubun 2.’sü ile eşleşir. Çünkü Panathinaikos kazanırsa Alba Berlin’in 3’lü averajdan diğer takımlara karşı daha fazla galibiyeti var. Eğer Panathinaikos yenilirse o zaman da Alba Berlin’in Maccabi’ye karşı ikili averaj üstünlüğü var ve grubu yine 3. bitirir.

Alba kazanırsa, Panathinaikos’un da kazanması durumunda Panathinaikos 4. olur ve Maccabi gruptan çıkamaz. Çünkü üçlü averaj olarak toplam galibiyet sayılarından dolayı Alba, bu üçlünün lideri olur bu durumda ve Maccabi de sonuncu olur.

Alba kazanırsa ve Panathinaikos kaybederse o zaman Alba Berlin3. ve Maccabi 4. sıradan gruptan çıkar ve Panathinaikos elenir.

Maccabi’nin gruptan çıkması için ya Alba Berlin’i yenmesi lazım ya da Panathinaikos’uh kaybetmesini beklemesi lazım.

Maccabi, Alba Berlini’i Yenerse

Gruptan 3. çıkar ve diğer grubun 2.’si eşleşir. Bu durumda Panathinaikos yenilse bile gruptan 4. sıradan çıkar.

Yani Panathinaikos’un 3. olma şansı yok, ya 4. olacak ya da elenecek.

Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar konusunda Anadolu Efes’in durumunu da inceledik.

Fenerbahçe Ülker – Anadolu Efes maçı hangi kanalda ve saat kaçta?

Fenerbahçe Ülker – Anadolu Efes maçı Lig TV3’te 9 Nisan Perşembe günü saat 20:00’de canlı olarak yayınlanacak.

Fenerbahçe Ülker’in Rakibi Belli Oldu

Bu gece oynanan maçlarla beraber Fenerbahçe Ülker’in rakibi belli oldu.

Fenerbahçe Ülker'in Rakibi Belli Oldu
Fenerbahçe Ülker’in Rakibi Belli Oldu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

5 YORUMLAR

 1. Fenerbahçe Ülker’in Euroleague playoff turunda rakibi büyük ihtimalle Alba Berlin olacak. Alba Berlin kendi evinde Maccabi’yi yener ve 3. olur. Bugün de CSKA, Olympiacos’u yener ve Fenerbahçe Ülker 2. olur.

  • Büyük ihtimalle Euroleague Çeyrek Final eşleşmeleri bu şekilde olacak.

   Real Madrid – Laboral Kutxa / Anadolu Efes
   Barcelona – Olympiacos
   CSKA – Panathinaikos / Maccabi
   Fenerbahçe Ülker – Alba Berlin / Maccabi

 2. Fenerbahçe Ülker dün çok büyük bir fırsat tepki, eğer grubu lider bitirseydi Final Four’daki ilk maçta Real Madrid ile eşleşmeyecekti ve finale çıkma şansı biraz daha fazla olacaktı. Euroleague’in en büyük favorisi olan Real Madrid ile şimdi yarı finalde eşleşecek.

 3. Fenerbahçe Ülker gruptan büyük ihtimalle 2. olarak çıkacak ve diğer grubun 3.’sü ile eşleşecek. Diğer grubun 3.’sü Alba Berlin-Maccabi maçının galibi olacak. Eğer Fenerbahçe Ülker Euroleague çeyrek finalinde turu geçerse o zaman Final Four’da büyük ihtimalle Real Madrid ile eşleşecek.

  Aslında grubu lider bitirp yarı finalde Real Madrid ile eşleşmemek bizi finale taşıyabilirdi.

 4. Fenerbahçe Ülker, neredeyse kesin diyebiliriz buna, Alba Berlin ile Maccabi Tel Aviv maçının galibi ile eşleşecek. Alba Berlin Maccabi maçı da bence son topa kalır. Madem grupta lider olamadık o zaman Alba Gelsin, en azından Fenerbahçe Ülker tarihinde ilk kez Euoroleague’de final four oynar, ilk kez yarı finale çıkmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here