Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar

388
Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar
Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar

3 Nisan 2015 : Anadolu Efes bugün Milano’yu 86-78 yendi ve gruptan çıkmak için avantaj yakaladı. Tüm senaryolara göre ihtimaller ve Anadolu Efes gruptan nasıl çıkar sorusunun cevabı :

Anadolu Efes, Milano maçını kazandı, Laboral Kutxa’yı yakaladı ve ikili averajda üstün olduğu için 4. sırada yer aldı. Armani Milano’nun da hiçbir şansı kalmadı. Son haftaya puan puana girecek 2 takımdan kimin 4. olacağı ise Fenerbahçe Ülker-Anadolu Efes ve Malaga-Laboral Kutxa maçlarındna sonra belli olacak. Laboral Kutxa’nın iddiası olmayan Malaga’yı yeneceğini düşünürsek Anadolu Efes’in gruptan çıkması için mutlaka Fenerbahçe Ülker’i de deplasmanda yenmesi gerekecek.

Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar
Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar

CSKA – Olympiacos maçında da CSKA’nın galip gelmesiyle Fenerbahçe Ülker grupta 2.’liği garantiledi. Anadolu Efes eğer Fenerbahçe Ülker’i yenerse Laboral maçının sonucuna bakmadan gruptan çıkacak.

Eğer Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker deplasmanında kaybederse o zaman Laboral Kutxa’nın yenilmesini bekleyecek.

Anadolu Efes gruptan çıkarsa lider grubun lideri ile eşleşecek.

Anadolu Efes, Milano’ya yenilseydi ne olurdu? İşte o zaman Anadolu Efes’in işi çok daha zora girer; Efes’in deplasmanda Fenerbahçe Ülker’i yenip Laboral’ın son hafta kaybetmesini beklemek zorunda kalır. Bu da yetmez bir de Armani Milano’nun yenilmesini bekler. Çünkü Efes, Fenerbahçe’yi yense ve Laboral, Malaga’ya karşı kaybetse bile Armani Milano’nun son hafta evinde CSKA Moskova’yı yenmesi durumunda üç takımında da puanları aynı olur ve üçlü averaja bakılır. Milano’nun Efes’i yendiği bir durumda 3 takımında biribirine karşı galibiyet sayıları da eşit olur ve sayı averajına bakılır. Şu anki durumda Anadolu Efes 4 sayı averajında, Laboral 3 sayı averajında ve Milano da -7 averajda. Milano eğer Anadolu Efes’i 1 sayı ile bile yenerse bu ihtimalde dahi Efes gruptan çıkamaz. O yüzden son hafta Milano’nun da yenilmesini beklemek zorunda kalır.

Milano’nun gruptan çıkması için öncelikle Anadolu Efes’i 11 sayı ile yenmesi gerekiyor ve son hafta Laboral’ın yenilmesi ve Anadolu Efes’in de yenmesi gerekiyor. Bu durumda Milano da CSKA Moskova’yı yenerse gruptan çıkar.

Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar Euroleague 2015
Anadolu Efes Gruptan Nasıl Çıkar Euroleague 2015

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

2 YORUMLAR

  1. Maalesef Anadolu Efes, İstanbul’da kaybettiği Laboral Kutxa maçıyla gruptan çıkma şansını kaybetmişti. Fenerbahçe Ülker, Laboral deplasmanından galibiyet ile dönseydi Anaodolu Efes bugün tur için Milano maçına çıkacaktı ama bence artık işleri çok ve Anadolu Efes gruptan çıkmaz. Laboral Kutxa gruptan 4. olarak çıkar ve Real Madrid ile eşleşir.

  2. Anadolu Efes gruptan nasıl çıkar belli; Fenerbahçe Ülker’i yenerse gruptan çıkar, yenemezse gruptan çıkamaz. Çünkü Laboral Kutxa, iddiası olmayan Malaga’yı yener. O yüzden grupta 2.’liği garantilemiş Fenerbahçe Ülker de maça tam konsantre olmazsa Anadolu Efes gruptan çıkar.

    Fenerbahçe Ülker için grup liderliği de önemli aslında ama CSKA Moskova da liderliği bırakmamak için Armani Milano deplasmanından galibiyet çıkaracaktır. Grubu lider bitiren Euroleague Final Four turunun ilk maçında Real Madrid ile eşleşmeyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here