Fenerbahçe Ülker Adım Adım Final Four’a Yürüyor

253
Fenerbahçe Ülker Adım Adım Final Four'a Yürüyor
Fenerbahçe Ülker Adım Adım Final Four'a Yürüyor

Fenerbahçe Ülker, Euroleague Top 16’da Olympiakos’u 64 – 73 yenerek üst üste 7. galibiyetini aldı ve ikili averaj farkı ile F grubunda liderliğe yükseldi. Barış ve Dostluk Basketbol salonunda maç öncesinde biraz gerginlik vardı. Salon tam anlamıyla tıklım tıklım doluydu. Fenerbahçe Ülker final four hesapları yaparak maça liderlik için çıktı. Olympiakos ise liderliği bırakmak istemiyordu. İstanbul’da oynanan ilk maçı Olympiacos 6 sayı ile kazanmıştı ve ikili averajda üstünlüğü sağlamak için Fenerbahçe Ülker’e 7 sayılık bir fark gerekiyordu; 6 sayılık bir farkta ikili averajlar eşit olacağından genel averaja bakılacaktı ve çok ilginçtir ki Fenerbahçe Ülker 6 sayı ile kazansaydı 2 takımın genel averajları da eşit olacaktı. Neyse ki Fenerbahçe Ülker maçı 9 sayı farkla kazandı ve CSKA Moskova’ya karşı da elde ettiği ikili averaj üstünlüğünü Olympiakos’a karşı da elde etmiş oldu ve Euroleague Final Four turu yolunda büyük bir avantaj kazandı.

Fenerbahçe Ülker Final Four Yolunda Destan Yazıyor

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Fenerbahçe Ülker Euroleague Final Four 2015
Fenerbahçe Ülker Euroleague Final Four 2015

Maç karşılıklı sayılarla başladı ve ilk çeyrek 19–19 beraberlikle sonuçlandı. İkinci periyot Ricky Hickman üçlüğü ile başladı. Fenerbahçe Ülker, ikinci çeyreği kendi lehinde kontrolde tuttu ve ilk yarıyı 35-39 skor ile üstün kapattı. Andrew Goudelock ilk yarıda bulduğu 4/4 üçlük yüzdesiyle 12 sayıyla kapattı. Üçüncü çeyreğe Olympiakos çok baskılı bir şekilde başladı ve farkı kapattı ama çeyreğin sonlarına doğru kritik sayılar bulan Fenerbahçe Ülker üçüncü çeyreği 50-55 skor ile üstün geçti . Son periyot ise nefesleri kesti; ilk etapta maçı kazanmak, daha sonra da 6-7 sayı fark ile kazanmak istiyordu sarı-lacivertli temsilcilerimiz ve final çeyreğine Fenerbahçe Ülker çok iyi başladı, ağırlığını koydu. Olympiakos, Fenerbahçe Ülker’in etkili savunması karşısında sayı bulamadı ve salondan 74-63 skor ile eli boş ayrıldı .

İlk Hedef Grubu İlk 2 Sırada Bitirmek

Fenerbahçe Ülker bu galibiyet ile Euroleague Top 16 üst üste 7.galibiyetini ve üst üste 9. deplasman galibiyetini almış oldu. Ayrıca Fenerbahçe Ülker bu galibiyetle birlikte F grubunda liderliğe yerleşti . Galibiyette büyük rol oynayan Andrew Goudelock 7/6 üçlük isabetiyle 24 sayı buldu; Nemanja Bjelica, 16 sayı ve 9 ribaund ile galibiyete büyük katkı sağladı. F grubunda Fenerbahçe Ülker, CSKA Moskova, Olympiakos 8 galibiyeti 2 mağlubiyeti bulunan takımlar birincilik için yarışacaklar. Grupta ilk 2 sıra çok önemli. Çünkü grubu ilk 2 sırada bitiren takımlar Euroleague Final Four’a kalma mücadelesinde yani playoff’larda saha avantajına sahip oluyorlar. Fenerbahçe Ülker Final 4 için eğer grubunu lider bitirirse diğer grubun 4.’sü ile, grubu 2. bitirirse diğer grubun 3.’sü ile eşlecek ve saha avantajına da sahip olacak. Euroleague Playoff Eşleşmeleri ve Formatı konusunda eşleşmelerin nasıl olduğunu detaylı olarak açıklamıştık. Temsilcimiz haftaya Armani Milano ile Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da karşılaşacak.

Olympiacos – Fenerbahçe Ülker maçının özetini :

Recep Aydoğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

2 YORUMLAR

  1. Bence Fenerbahçe Ülker Final Four ile yetinmeyip Euroleague Finali oynayabilir, zaten Euroleague’de Final Four’a kaldıktan sonra hiçbir şey belli olmuyor. Son senelerde Top 16 gruplarından 3. çıkıp şampiyon olan 2 takım oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here