Fenerbahçe Evinde Mutlu: 90-82!

73

Turkish Airlines Euroleague 7. Hafta Maçı’nda temsilcimiz Fenerbahçe Beko, sahasında Bayern Münih’i ağırladı. Oldukça yüksek tempoda büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmayı son periyottaki harika performansıyla Sarı Laviverliler 90-82 kazandı.

Maça Vesely’nin basketiyle başladık. Vesely skoru 4-0’a getirdi. De Colo basket faul ile farkı 5’e çıkarttı. Koponen ve Monroe ile üst üste buldukları basketler skoru 7-6’ya getirdi. Monroe, konul ekibi öne geçirdi. Koponen üçlük ile skoru 7-11 yaptı. Williams üçlük ile skoru eşitledi. Maodo Lo üçlük ile farkı 3’e çıkarttı. De Colo’nun üçlüğü ile skoru 16-14’e getirdik. Lauvergne farkı 4’e çıkarttı. İlk çeyrek 18-15 sona erdi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İkinci çeyreğe Lucic’in üçlüğü ile başladılar. De Colo sportmenlik dışı faulden bulduğu 2 serbest atış ile bizi tekrar öne geçirdi. Sloukas farkı 1’e indirdi. Melih Mahmutoğlu üçlük ile skoru 25-25’e getirdi. Melih bir üçlük daha yolladı ve bizi öne geçirdi. Zipser’in basketine Lauvergne ile cevap verdik. Maodo Lo üçlük ile skoru 30-30’a getirdi. Datome de karşılık verdi ve tekrar üç sayı öne geçtik. Sloukas skoru 35-33’e getirdi. Monroe tekrar eşitliği sağladı. Williams güzel bir orta mesafe basketiyle bizi tekrar öne geçirdi. Williams bir de üçlük isabeti buldu. İlk yarı 40-39 üstünlüğümüzle sona erdi.

Üçüncü Çeyrekte Üçlük Partisi Vardı!

Bayern Münih 3.çeyreğe 4 sayı ile başladı. De Colo farkı 1’e indirdi. Maodo Lo skoru 42-45’e getirdi. Williams harika bir smaç ile farkı 1’e indirdi. Koponen üçlük ile karşılık verdi. Bir üçlük de Kalinic’ten geldi.  De Colo ile eşitliği sağladık. Kalinic serbest atışlarla bizi tekrar öne geçirdi. Alex King’in üçlüğü ike skor 53-54’e getirdiler. Alex King bir üçlük daha attı ve skor 57-59’a geldi. Williams serbest atışlarla eşitliği sağladı. Zipser de üçlük isabeti buldu ve bununla farkı 3’e çıkarttılar. Üçüncü Çeyrek 61-62 sona erdi.

Son Periyot’a inanılmaz başladık. Önce Vesely’nin smacı ardından da Sloukas’ın üçlüğü ile skoru 66-62’ye getirdik. Savunmada da harikalar yaratan Sarı Laciverliler Kalinic ile farkı 7’ye çıkarttı. Greg Monroe’ya Datome’nin orta mesafesi ile karşılık verdik. Vesely skoru 72-66’ya getirdi. Melih’ten de bir orta mesafe ile fark 8’e çıktı. Melih Mahmutoğlu bir de üçlük yolladı ve farkı 11’e çıkarttık. Monroe orta mesafe isabetiyle farkı 9’a indirdi. Bobby Dixon da üçlüğü yolladı ve skoru 82-70’e getirdi. Koponen’in üçlüğüne Melih hemen yanıt verdi. Flaccadori basket faul ile farkı 6’ya indirdi. Kalinic üçlük ile perdeyi kapattı. Maçı temsilcimiz 90-82 kazandı.

Fenerbahçe Beko – Bayern Münih maçının özeti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here