Michael Jordan: “82 Maç Oynamak İçin Para Alıyorlar”

1984
Michael Jordan "82 Maç Oynamak İçin Para Alıyorlar"

Charlotte Hornets sahibi, NBA efsanesi Michael Jordan’ın yük yönetimi ile ilgili düşüncelerinin olumsuz olduğu ve oyuncularına “82 maç oynamak için para alıyorsunuz” dediği açıklandı.

Geçtiğimiz sezondan beri Kawhi Leonard’ın sezon içinde sürekli dinlendirilmesi, iyiden iyiye dikkat çekmeye başladı. Orlando Magic başantrenörü Steve Clifford, yük yönetimine karşı olduğunu ve bu düşüncesini Michael Jordan’dan aldığını söyledi:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Adamlarımız arka arkaya iki maçta oturmaya alışık değiller. Sadece oturtmak için adam oturtmayız. Benim bu konuda tutumum, her şeyin beklentilere bağlı olmasıyla ilgili. Charlotte’ta Michael Jordan’la beraberken Michael, oyunculara her yıl ’82 maç oynamak için para alıyorsunuz” derdi. “Ben bu işi 20 yıldır yapıyorum ve eskiden işler böyle değildi. Pek çok adam için 82 maç oynamak adeta bir cesaret rozetiydi. Her zaman oynamak istemeyen bir sürü adam olurdu ancak onlar daha göze çarparlardı.”

Kawhi Leonard geçtiğimiz sezon Raptors forması ile 60 maça çıkmıştı. Bu sezonda da daha şimdiden 2 kez yük yönetimi gerekçesi ile dinlendirildi.

Michael Jordan 15 sezonluk NBA kariyerinde tam 9 sezon, ortalama 38.3 dakika ile 82 maçın 82’sinde de forma giymişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here