Fenerbahçe Doğuş İlk Galibiyetini Aldı

298
THY EuroLeague
Fenerbahçe Doğuş İlk Galibiyetini Aldı

THY Euroleague’de temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, playoff serisinin ilk maçında İspanyol ekibi Baskonia’yı ağırladı. Ülker Sports Arena’da geçen karşılaşmayı temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş 82-73’lük skorla kazanmayı başardı ve seride önemli bir galibiyet aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğin başında konuk ekip Baskonia, Rodrıgue Beauboıs’ın kaydettiği iki sayılık basketle öne geçmeyi başardı. Ev sahibi Fenerbahçe Doğuş’un cevabı gecikmedi ve Jan Vesely’nin attığı basketle skor 2-2’ye geldi. İlerleyen dakikalarda ev sahibi avantajını kullanan Fenerbahçe Doğuş, çeyreğin bitmesine 1.31 kala Jason Thompson’nın iki sayılık basketiyle skoru 19-11’e getirdi. Çeyrek sonunda da Luigi Datome’nin iki sayılık basketiyle skoru 21-11’e getiren Fenerbahçe Doğuş, ilk çeyreği önde kapadı.

İkinci çeyreğin başında ev sahibi ekip Fenerbahçe Doğuş, Ahmet Düverioğlu attığı iki sayılık basketiyle 23-11 öne geçti. Taraftar ve saha atmosferini de arkasına alan Fenerbahçe Doğuş, Kostas Sloukas ve Nicolo Melli’nin sayılarıyla skor üretirken, konuk ekip Baskonia da ise Tornike Shengelia skor yükünü çekti. İlk çeyrekte ki oyun disiplininden kopmayan Fenerbahçe Doğuş, ilk yarıyı 43-26’lık skorla önde kapadı.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlangıç yapan konuk ekip Baskonia üst üste iki basketle farkı 13 sayıya indirdi. Ev sahibi ekip Fenerbahçe Doğuş ilerleyen dakikalarda savunmada ve hücumda vites arttırdı ve çeyreğin bitimine 3.45 kala skoru 55-38’e getirdi. Bu dakikanın ardından konuk ekip Baskonia’da Matt Janning,üst üste bulduğu üç sayılık basketle skoru 60-49’e getirdi. Çeyrek sonuna geldiğimizde Fenerbahçe Doğuş, Marko Gudiric’in basketiyle skoru 65-52’ye getirdi ve Fenerbahçe Doğuş bu çeyreği de üstün kapatmayı başardı.

Dördüncü çeyreğin başında Baskonia’nın başında Marcelinho Huertas, kaydettiği iki sayılık basketiyle skoru 65-54’e getirdi. İlerleyen dakikalar da Rodrigue Beuboıs ve Marcelinho Huertas ile skor yükünü çekti ve skoru 68-58’e getirdi. Maç sonlarına doğru ev sahibi ekip Fenerbahçe Doğuş, oyun disiplini tekrar yakaladı ve sahadan 82-73’lük skorla galip ayrıldı.

Fenerbahçe Doğuş’ta Kostas Sloukas 10 sayı, 11 asist(double-double); Jan Vesely 13 sayı, 8 ribaunt; Brad Wanamaker 16 sayı, 5 ribaunt ile oynadı. Konuk ekip Baskonia’da ise Tornike Shengelia 16 sayı, 6 ribaunt; Rodrigue Beaubois 13 sayı, 6 ribaunt ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here