Fenerbahçe Beko Avrupa Dördüncüsü

119
Fenerbahçe Beko Avrupa Dördüncüsü
Fenerbahçe Beko Avrupa Dördüncüsü

THY EuroLeague Final Four Üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Fernando Buesa Arena’da Real Madrid ile karşılaştı. Maçtan 75-94 mağlup ayrılan ekibimiz bu sonucun ardından 2018-2019 sezonunu dördüncülük ile tamamladı. Real Madrid ise Avrupa üçüncüsü oldu. Final maçında ise saat 21.30’da bir diğer temsilcimiz Anadolu Efes şampiyonluk için CSKA ile karşılaşacak. 

Karşılaşmaya iki takım da çok hızlı başladı. Ayon’u ilk dakikalarda iyi kullanan Real Madrid 3-7 öne geçti. Pota altını savunmakta zorlanan temsilcimiz Campazzo-Ayon’un ikili oyunlarını durduramadı ve fark 8’e çıktı(5-13). Çeyreğin orta bölümünden sonra Fenerbahçe hücumda Sloukas-Vesely ikilisi ile daha iyi gözükse de Fernandez ve Reyes’e çözüm üretemedik ve ilk çeyrek 16-24 Real Madrid’in üstünlüğü ile tamamlandı. 

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Real Madrid’i hatalara zorlamaya başlayan ekibimiz Sloukas’ın da hücumdaki yaratıcılığıyla ilk 3 dakikada farkı 4’e indirdi(24-28). 2. çeyreğin orta bölümünde Guduric’in de devreye girmesiyle beraber seri yakalayan temsilcimiz öne geçmeyi başardı(32-31). Çabuk reaksiyon vermeyi başaran Madrid ise yakaladığı seriyle farkı tekrar lehine çevirdi(32-36). İlk yarının son bölümünü ise daha iyi oynayan taraf Fenerbahçe Beko oldu. İçeri kat etmelerle sayılar çıkaran Fenerbahçe devreyi 40-38 önde kapattı. 

Maçın üçüncü çeyreğine iki takım da hücumda verimli başladı. Madrid’in pota altından bulduğu sayılara üçlüklerle cevap veren Fenerbahçe Beko ilk 3 dakikayı 48-47 üstünlükle geçti. Fenerbahçe aleyhine çalınan sportmenlikdışı faul sonrasında Real Madrid üstünlüğü ele aldı(50-56). Sloukas ve Guduric ile 3 üçlük bulan Fenerbahçe Beko, kısa süre içinde 9-0’lık seriyle tekrar öne geçti(59-56). Çeyreğin son bölümünde Campazzo ile hücumda aktif olan Madrid ekibi farkı kendi lehine açmaya başladı ve son periyoda 63-69’luk skorla giridi. 

Son periyot Real Madrid’in serisiyle açıldı. Campazzo-Causeur ikilisini bir türlü durduramayan ekibimiz ilk 3.5 dakikada sayı bulamadı ve 16 sayı geriye düştü(63-79). Fenerbahçe’nin sayı bulamamaya devam ettiği bölümde Real Madrid farkı açmaya devam etti(63-83). Maçın kalan bölümünde de farkı kapatamayan ekibimiz karşılaşmadan 75-94 mağlup ayrıldı ve bu sezonki EuroLeague macerasını 4. olarak bitirdi. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here