Fanatik Olmayın Basketbolsever Olun

333
Basketbolsever Olun
Basketbolsever Olun

Bu yazıyı kesinlikle tartışma yaratmak için yazıyorum. Çünkü gerçekten basketbolseverler tartışmalı. Şimdi öncelikle şunu belirteyim; başta basketbol olmak üzere diğer bütün sporların da insanları eğlendirmek için yapılan etkinlikler olduğunu unutmamak lazım. Bu adamlar kalkıp sizi eğlendirmek için oynuyor başka bir açıklaması yok. Tamam bu işten para kazanıyor, şan, şöhret yapıyorlar ama bu hale gelmeleri gene eğlendirmeye çalıştırdıkları insanlar yani bizler sayesinde oluyor. Bizler bir oyuncuyu yüceltip bir oyuncuyu yerin dibine batırıyoruz.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Fanatik Olmayın Basketbolsever Olun
Fanatik Olmayın Basketbolsever Olun

Örnek vermek gerekirse kimse lütfen üstüne alınmasın, 1-2 sezondur mükemmel oyun oynayan (sadece şut atıyo ehee demeyin, çoğunuz burada şut atmayı bilmiyorsunuz) Curry’i yüceltip, 1-2 sezondur berbat savunma yapan Harden’ı (eminim ki gene çoğunuzdan iyi savunma yapıyor) gömüyorsunuz. İlk Houstona geldiğinde Harden’ın oyunu için bu kadar atılıp tutulmuyordu. Çünkü OKC’de WB ve Durant ile mükemmel bir oyun ortaya koyuyordu. Her neyse dediğim gibi bu adamları biz yüceltip biz yerin dibine sokuyoruz. Her oyuncunun iyi oynadığı kötü oynadığı dönemler vardır, kimse mükemmel değil. Onlar da insan anası babası karısı çocukları arkadaşları var biriyle alakalı sorun yaşamış olabilir ya da kafası bir şeye takılmış olabilir, yolda bile bir adamla tartışmış olabilir bu oyununu etkiler. Tabii ki de bu adamlar profesyonel oldukları için kendilerine engel olmalı, dikkatini oyununa vermeli ama insanlar yani hata yapabilirler. Bu yüzden 1-2 maç ya da 1-2 hafta hatta bir sezon bile kötü oynadıklarında yerden yere vurmayın. SADECE İZLEYİN..

Gelelim takım konusuna. Çoğu arkadaşın dediği gibi 1-2 senelik GSW fanları, LeBron’dan sonra Cavslılar, Curryciler, LeBronsporlular, Kobeciler, haterlar vs vs bir ton adam var burada, bu grupta (NBA Followers), olacak da ama asıl sorun saygı da. RESPECT!. Curry’i veya LeBron’u yada Durant’i seviyor, oyununa bayılıyor, topu eline aldığı anda heyecandan ölüyor olabilirsiniz ama bu aynı anda Kobe’ye, MJ’ye ne bileyim PG’ye Irving’e, WB’ye de bir yakınlık duymamanızı gerektirmez. Bir oyuncunun fanı olup bir başka oyuncunun haterı olmak; kusura bakmayın ama sizi 5 yaşındaki çocuktan başka bir şey yapmaz. Tamam kardeşim Kobe’yi çok sev sevme diyen yok ama LeBron’u seven adama Curry’i seven adama (her ne kadar 2 senedir sevdiğini düşünsen ya da öyle olsa bile farketmez) Durant’i veya başka bir oyuncuyu seven adama saygı duy. Sen de sevmeye çalış. Bu sporu bütünüyle kabul edin bir parçasını değil. Bir takımı sevin destekleyin ama diğer takımların maçlarını da izleyip galip mağlup tarafa bakmadan oyundan zevk alın. Holigan olmayın sporsever olun. Fanatik Olmayın Basketbolsever Olun. Tek isteğim şurada hayatınızda belki bir kere bile göremeyeceğiniz adamları, eyaletlerin takımlarını desteklerken sevginizi gösterirken bir diğer arkadaşınızı kırmamanız, ona saygı duymanız, görüşünü dinlemeniz. SAYGI DUYUN, SEVİN, OYNAYIN… “”

Mertcan Soylu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here