Euroleague’de Yunan Derbisi Nefesleri Kesti

449
Olympiakos vs Panathinaikos
Euroleague'de Yunan Derbisi

THY Euroleague’de 6. haftanın belki de en merakla maçında Yunan derbisinde konuk ekip Panathinaikos son çeyrekte gösterdiği müthiş performans ile maçı 70-62 kazandı.

Ev sahibi ekipte Strelnieks 18 sayı, Papapetrou 11 sayı 4 ribaund, Mclean 10 sayı ile mağlubiyeti önleyemezken konuk ekipte James Gist 15 sayı 6 ribaund, K.C. Rivers 12 sayı 5 ribaund ile, son çeyrekte muhteşem oynayan ve son çeyrekte 9 sayı bulan Lekavicius ise 14 sayı ile galibiyetin mimarı oldu.

Ev sahibi Olympiakos maça Roberts – Thompson – Papanikolaou – Printezis – Milutinov 5’iyle başlarken, konuk Panathinaikos ise Calathes – Lojeski – Antetokounmpo – Singleton 5’iyle başladı. Maça Pana etkili başlayan taraf oldu. Savunmada rakibine kolay sayı şansı vermeyen konuk ekip, hücumda ise Lojeski’nin liderliği ile sayılar bulup ilk 5 dakikayı 13-5’lik seri ile geçti. Ev sahibi ekip bu süreçte hücumda çok büyük sıkıntılar yaşadı ve mola aldı. Moladan sonra guard ikilisini değiştirip Mantzaris ve Strelnieks’e dönen ev sahibi ekip Strelnieks’in 7 sayısı ile 12-3 luk seri yakalayıp ilk çeyreği 17-16 önde tamamladı.

Maçın 2. çeyreği karşılıklı sayılarla başlarken konuk ekip Rivers’ın üst üste sayıları ile 2. çeyreğin ilk kısmına 27-22 önde girdi. Düşük tempoda geçen bu çeyrekte hücumlarda iki ekipte zorlandı. İlk yarının sonlarında bulduğu üçlüklerle ilk yarıyı Pana 35-30 önde bitirdi.

3.çeyreğin başında karşılıklı sayılarla iki ekipte skora tutunurken ev sahibi ekipte Strelnieks 15 sayı, konuk ekipte ise James Gist 13 sayı 6 ribaund ile oynadı. 3. Çeyreğin yarısına konuk ekip 42-38 önde girdi. Çeyreğin son bölümünde iki takımda set hücümları ile sayı bulurken çeyreğe nokta K.C. Rivers’in üçlüğü son noktayı koydu ve konuk ekip son çeyreğe 47-49 önde girdi.

Son çeyrekte ise Pana rüzgarı vardı. İki ekipte çeyreğe rotasyon ağırlıklı 5 ile başlarken, konuk ekip hücumda çok rahat sayılar bulurken savunmada vidaları sıkınca son 3 dakikaya 66-56 önde girdi. Bu bölümde ise maçta Lekavicius rüzgarı vardı. Bu bölümde 9 sayı bulan Lekavicius takımını adeta sırtladı. Farkı 10 çıkardıktan sonra tempoyu iyice düşüren Panathinaikos daha arkasına bakmadı ve maçı 70-62 kazandı.

SAFA ERKAM BAYBURTLI

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here