EuroLeague’de En İyi Verimliliğe Sahip İlk 10 Oyuncu

1147
THY EuroLeague
EuroLeague’de En İyi Verimliliğe Sahip İlk 10 Oyuncu

Euroleague’de 24 hafta sonunda en iyi verimliliğe sahip ilk 10 oyuncu, diğer bir değişle sezonun şu ana kadar ki en değerli oyuncular(MVP) listesini sizler için derledik.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

1)Luka Doncic(23.13 ortalama verimlilik puanı)

Real Madrid’in genç yıldızı Luka Doncic listenin 1. sırasında. Luka Doncic çıktığı 24 Euroleague maçında 17 sayı, 5 ribaunt, 4.5 asist, 1.2 top çalma, 2.2 top kaybı ortalamalarına sahip. Real Madrid takımı sakatlık konusunda bu sene çok büyük şanssızlıklar yaşadı, ama Luka Doncic önderliğinde bu sakatlıkların üstesinden gelmesini bildi, genç yıldız takımının play-off’ta ev sahibi avantajını yakalaması için büyük çaba sarf ediyor. Luka Doncic normal sezonun Mvp’si olmak için en avantajlı oyuncu.

2)Nando De Colo(20.58 ortalama verimlilik puanı)

 Cska Moskova’nın süper yıldızı Nando De Colo listenin 2. sırasında. Nando De Colo çıktığı 24 Euroleague maçında 16.8 sayı, 4.2 asist, 2.5 ribaunt, 1.4 top çalma, 2.2 top kaybı ortalamalarına sahip. Cska Moskova takımının Euroleague’de lider olmasında bireysel olarak en büyük pay sahibi Nando De Colo’dur.

3)Alexey Shved(19.58 ortalama verimlilik puanı)

Khimki Moskova’nın yıldız oyuncusu Alexey Shved listenin 3. sırasında. Alexey Shved çıktığı 24 Euroleague maçında 22 sayı, 4.4 asist, 2.5 ribaunt, 1.3 top çalma, 2.9 top kaybı ortalamalarına sahip. Alexey Shved 22 sayı ortalamasıyla Euroleague sayı kralı. Khimki Moskova takımının bir maçta ne yapacağı kesinlikle Alexey Shved’e bağlı. Bazı maçlarda daha çok kendisi top kullanarak oyunu sıkıştırıyor ve takımına zarar veriyor ama Alexey Shved hem takım arkadaşlarına iyi pozisyon hazırlayıp hem doğru pozisyonlarda kendi top kullandığı zaman Khimki takımının nakış gibi işlediğini görüyoruz. Khimki Moskova play-off için büyük avantaj sahibiyse burada en büyük pay sahibi kesinlikle Alexey Shved’tir.

4)Tornike Shengelia(19.50 ortalama verimlilik puanı)

Baskonia Vitoria Gasteiz’in yıldız oyuncusu Tornike Shengelia listenin 4. sırasında. Tornike Shengelia çıktığı 24 Euroleague maçında 14.4 sayı, 6.7 ribaunt, 2 asist, 1.6 top kaybı ortalamalarına sahip. Tornike Shengelia 6.7 ribaunt ortalamasıyla ribaunt krallığında 2. sırada. Tornike Shengelia Baskonia takımının en büyük silahı. Sahip olduğu atletik özelliklerine hırsını ve orta mesafe şutunu ekleyince gerçekten çok etkileyici bir sezon oynuyor.

5)Nick Calathes(18.52 ortalama verimlilik puanı)

Panathinaikos Superfoods’un yıldız guard oyuncusu Nick Calathes listenin 5. sırasında. Nick Calathes çıktığı 21 Euroleague maçında 14.3 sayı, 8.4 asist, 3.7 asist, 1.6 top çalma, 2.0 top kaybı ortalamalarına sahip.  Nick Calathes 8.4 asist ortalamasıyla Euroleague asist kralı. Nick Calathes oyunu yönlendirme konusunda Panathinaikos takımının her şeyi. Eğer Nick Calathes kötü gününde olursa Panathinaikos takımının kazanması çok zor oluyor.

6)Jan Vesely(16.61 ortalama verimlilik puanı)

Temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’un yıldızı Jan Vesely listenin 6. sırasında. Jan Vesely çıktığı 23 Euroleague maçında 13 sayı, 5.1 ribaunt, 1.7 asist, 1.0 top çalma, 1.3 top kaybı ortalamalarına sahip. Geçtiğimiz sezon Ekpe Udoh ile birlikte Fenerbahçe Doğuş’un ikiz kulelerinden biriydi, ama bu sezon Ekpe Udoh takımdan ayrılmıştı ve ona sezon başında büyük sorumluluk yüklenmişti. Jan Vesely performansıyla o sorumluluğun altından kalkmasını başardı. Temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’un şu an için en önemli bireysel kozu konumunda.

7)Bryant Dunston(15.71 ortalama verimlilik puanı)

Temsilcimiz Anadolu Efes’in yıldız pivotu Bryant Dunston listenin 7. sırasında. Bryant Dunston çıktığı 24 Euroleague maçında 10.2 sayı, 5.8 ribaunt, 1.7 blok, 1.5 asist, 1.0 top kaybı ortalamalarına sahip. Bryant Dunston 1.7 blok ortalamasıyla Euroleague blok kralı. Anadolu Efes’in Euroleague’de sonuncu olması Bryant Dunston açısından çok zor bir durum, çünkü Bryant Dunston Euroleague’de şampiyonluğa oynayacak bir takımın pivotu olmayı hak eden bir isim. Temsilcimiz Anadolu Efes için Bryant Dunston çok büyük bir şans, seneye Eurolegue’de bir şeyler hedefliyorlarsa kesinlikle Bryant Dunston’ı takımda tutmaları gerekiyor.

8)Taylor Rochestie(15.50 ortalama verimlilik puanı)

Crvena Zvezda’nın guard’ı Taylor Rochestie listenin 8. sırasında. Taylor Rochestie çıktığı 24 Euroleague maçında 14.2 sayı, 5.3 asist, 2.4 ribaunt, 1.8 top kaybı ortalamalarına sahip. Geçtiğimiz sezon kötü geçen Maccabi Tel Aviv macerasından sonra, bu sene Kızılyız takımının oyunu yönlendirmesinde en önemli oyuncusu. Hem kendi oynadığı hem takımını oynattığı zaman çok etkileyici olabiliyor.

9)Will Clyburn(15.46 ortalama verimlilik puanı)

Cska Moskova’nın kısa forveti Will Clyburn listenin 9. sırasında. Will Clyburn çıktığı 24 Euroleague maçında 12.7 sayı, 6.1 ribaunt, 1.9 asist, 1.0 top çalma, 1.5 top kaybı ortalamalarına sahip. Geçtiğimiz sezon Darüşşafaka Doğuş’ta başarılı performans ortaya koyan Will Clyburn, bu sezon da Cska Moskova formasıyla parlıyor.

10)Erick Green(15.23 ortalama verimlilik puanı)

Valencia Basket’in yıldız şutörü Erick Green listenin 10. sırasında. Erick Green çıktığı 22 Euroleague maçında 15.3 sayı, 2 ribaunt, 1.9 asist, 1.1 top kaybı ortalamalarına sahip. Valencia Basket takımının hucümdaki en büyük kozu Erick Green. O gününde olduğu zaman Valencia Basket’in kazanma şansı ciddi derecede artıyor.

 

ORHAN PEHLİVAN

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here