Wilbekin Darüşşafaka’yı İpten Aldı

226
Wilbekin Darüşşafaka'yı İpten Aldı
Wilbekin Darüşşafaka'yı İpten Aldı

7DAYS EuroCup Çeyrek Final Serisi ilk maçında temsilcimiz Darüşşafaka sahasında Karadağ ekibi Buducnost’u konuk etti. Hücum yönünden oldukça verimsiz geçen maçta temsilcimiz son saniyelerde Wilbekin’in üçlüğü 57-54 galip gelmeyi  başardı ve seride 1-0 öne geçti. Serinin 2. maçı 9 Mart Cuma günü oynanacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ilk dakikalarına iki takım da tutuk başladı. Üst üste gelen top kayıpları ve boş hücumlar yüzünden iki takım da skor bulmakta çok zorlandı ve ilk 3 dakika 2-2’lik eşitlikle geçildi. Bell’in üçlüğüyle öne geçen Darüşşafaka, yapılan top kayıplarıyla rakibine boş atış şansları verdi ve Buducnost Doelmann’ın sayılarıyla 5-7 öne geçti. Bu dakikadan sonra toparlanan Darüşşafaka, hücumda vitesi yükseltti ve 9-0’lık bir seriyle 14-7 öne geçti. Çeyrek sonunda ise Buducnost hücumda toparlandı. Sehovic’ten gelen sayılar farkı indirse de Darüşşafaka ilk çeyreği 16-13 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Buducnost çok iyi başladı. Karadağ ekibi üst üste bulduğu üç üçlük ile ilk 2.30 dakikada 16-22 öne geçti. Wilbekin ile toparlanan Darüşşafaka ard arda gelen sayılarla birlikte 7-0’lık seri yakalayıp tekrar öne geçti(23-22). Maç başından beri iki takımın da sorunu olan top kayıpları bu dakikalarda da kendini gösterdi. Buducnost’un 2 sayısı ile geçilen 3 dakika sonrası Darüşşafaka son 2 dakikaya 23-24 geride girdi. Darüşşafaka bulduğu boş atışları ve dış şutları değerlendirmekte çok zorlansa da Wilbekin bire bir oyunları ve bulduğu üçlükle Darüşşafaka’yı tekrar öne geçirdi ve temsilcimiz devreyi 27-26 önde bitirdi.

Darüşşafaka üçüncü çeyreğe çok iyi başladı. Wilbekin ve Johnson’ın üçlükleriyle farkı açan Darüşşafaka ilk 3 dakika sonunda farkı 9 sayıya çıkardı(35-26). Buducnost ise çeyreğin ilk 6 dakikasında saha içi isabet bulamasa da serbest atışlardan bulduğu sayılar ile farkı az da olsa indirmeyi başardı(37-31). Bu dakikalarda Johnson ve Bell ile sayılar bulan Darüşşafaka, rakibine sayı izni vermeyince son 2.30 dakikaya temsilcimiz 43-33 önde girdi. Buducnost çeyreğin son saniyelerinde çeyrekteki ilk saha içi isabetini buldu ve temsilcimiz final periyoduna 46-35 önde girdi.

Buducnost son çeyreğe daha tempolu başladı. Darüşşafaka’nın hücumda konsantre kaybı ve yaptığı top kayıpları sonucu temsilcimiz ilk 5 dakika skor bulamayınca Buducnost Sehovic ve Nikolic’in bulduğu sayılarla skoru eşitledi(46-46). Çeyreğin Darüşşafaka adına ilk sayıları  Ross’tan geldi ve son 3 dakika kala Darüşşafaka yeniden öne geçti(49-46). Buducnost’ta Ivanovic ve Gordic sayıları son 1 dakika kala farkı eşitledi(52-52). Maçın bitimine saniyeler kala Wilbekin’in bulduğu üçlük Darüşşafaka’yı tekrar öne geçirdi. Hücum şansından yararlanamayan Buducnost, faul yapmak zorunda kaldı ve çizgiden hata yapmayan temsilcimiz farkı 5 sayıya çıkardı. Son 7 saniyede Buducnost farkı 3’e indirse de temsilcimiz maçı 57-54 kazandı.

Darüşşafaka’da Scottie Wilbekin 16 sayı 8 ribaund 7 asist ile maçın adamı seçildi. JaJuan Johnson 17 sayı 9 ribaund James Bell ise 10 sayı 5 ribaund ile galibiyette önemli rol oynadı. Buducnost’t a ise Nikolic’in 12 sayı 10 ribaundluk double-double’ı mağlubiyete engel olamadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here