İçim Ürperiyor Ya Evde Yoksan ?

589
THY EuroLeague
İçim Ürperiyor Ya Evde Yoksan

Zeljko Obradovic’in göreve geldiği günden itibaren istikrarlı bir şekilde performansını arttırmayı başaran Fenerbahçe Doğuş, geçtiğimiz sezon THY Euroleague’de şampiyon olarak hepimizi gururlandırmıştı. Bu sezona takımın belki de hücum ve savunma liderlerini kaybederek başlayan Fenerbahçe Doğuş’ta taraftarlarda geçtiğimiz sezona göre takıma duyulan güvenin azaldığını görüyorum. Peki, gerçekten Bogdan Bogdanovic ve Ekpe Udoh’un ayrılığının ardından THY Euroleague şampiyonluğu Fenerbahçe Doğuş için artık daha mı zor?

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Öncelikle takımda değişen parçaları ele alalım; bu sene her ne kadar Bogdanovic, Udoh ve Antic gibi kayıplar yaşansa da takıma çok iyi oyuncular katıldı. Nicolo Melli, Brad Wanamaker, Jason Thompson, Marko Guduric ve Sinan Güler dışında geçtiğimiz sezona göre kendini çok geliştiren James Nunnaly’yi de bu alana ekleyebiliriz. Zaten takımın gidişatına baktığımızda geçen sezonun bu aşamasından daha başarılı bir Fenerbahçe Doğuş görüyoruz. 26 maçta 18 kez kazanan Fenerbahçe Doğuş, geçen sezon aynı haftada 17 galibiyet almıştı. Bu duruma rağmen şampiyonluğun daha zor gözükmesinin en büyük nedeni ise takımın saha içi liderinin belli olmaması olduğunu söyleyebiliriz.

Kaybedilen Büyük Maçlar

Bu sezon zirve yolundaki rakiplerine karşı toplamda 5 kez (2 Olympiakos, 1 Real Madrid Panathinaikos ve Zalgris) yenilen Fenerbahçe Doğuş’ta bu durum iki sezondur 3-0’la geçilen play-off turu için soru işaretleri yaratıyor. Şimdi gelelim bu yenilgilerin ve takımın gidişatının en kilit noktasına:

Kostas Yoksa Sıkıntı Var

Bu sezon alınan 7 yenilgiden ilk haftaki Unicaja Malaga yenilgisi haricindeki hepsinde ortak olan bir şey var: Kötü ya da etkisiz Kostas Sloukas. Özellikle istikrarsız görüntüsü yüzünden taraftarlarca da çok eleştirilen Kostas Sloukas, kaybedilen bu 6 maçta çift haneli verimlilik puanı üretemedi. Bu durumun yanı sıra Sloukas, iyi oynadığındaysa takıma maç kazandırabileceğini Real Madrid deplasmanında bize kanıtladı.

İçim Ürperiyor Ya Evde Yoksan

Koç Zeljko Obradovic tarafından kritik anlarda liderlik verilen Kostas Sloukas, bekleneni veremediği zaman Fenerbahçe Doğuş kaybediyor. Peki, Kostas Sloukas, gerektiğinde Bogdanovic’in gösterdiği performansı gösterebilecek mi yoksa bu gömlek ona biraz büyük mü? Özetlemek gerekirse yan parçaları geçen seneden çok daha iyi olan bu takım her maçı belli bir seviyede oynayacaktır fakat kritik anlar geldiğinde içim ürperiyor, ya evde yoksan Sloukas?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here