Erman Kunter: “Hedefimiz şampiyonluk”

181
Erman Kunter Galatasaray
Erman Kunter Galatasaray

Galatasaray Odeabank’ın yeni koçu Erman Kunter, GSTV’de yayınlanan “Gün Ortası” programına konuk oldu. Kunter yeni sezon öncesi hedeflerini, transfer çalışmaları ve yeni transferlerle birlikte takımdaki son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“En son 2002-2003 sezonunda Galatasaray’ın antrenörlüğünü yaptım. Geri dönmek çok heyecan verici bir şey. Galatasaray’ın bana teklif yapması gurur verici. Galatasaray’ın hedefi daima zirvedir.  İlk geldiğimde maddi sıkıntı vardı, ona göre takım kurmuştuk ama bu sene iyi bir takım oluşturduk. Buna inanıyorum. Hata yapma payımız az olduğundan transfer politikasında ince eleyip sıkı dokuduk. Avrupa ve lig tecrübesi olan isimlere gittik.

Yeni bir takımız. Geçen seneden sadece Göksenin, Ege ve Emir kaldı. Göksenin, Ege ve Emir Preldzic’ten bu sezon çok şeyler bekliyorum. Özellikle Emir Preldzic çok özel bir oyuncu. Bu sezon kaptanımız Göksenin Köksal olacak. Çok agresif ve savunma ağırlıklı bir takım olacağız. Benim için takım olabilmek savunmadan başlıyor. Savunmada atak yapan, agresif ve savaşan bir yapı kuracağız. Çok mücadele eden, agresif, hızlı oynayan bir takım oluşturmak istiyoruz. Richard Hendrix çok tecrübeli ve sahanın iki tarafında da katkı verebilecek bir isim. Dwight Hardy çok yönlü bir hücumcu. Kendini ispatlamış birisi. Türkiye istatistikleri de ortada zaten. Mehmet Yağmur geçen sene Darüşşafaka Doğuş rotasyonunda iyi oynamasına rağmen az süreler aldı. Bizim çok güvendiğimiz bir isim. Alex Renfroe topa baskıyı iyi yapan, çok tecrübeli ve karakterli, iyi bir takım oyuncusu. Bize katkısı çok olacaktır. Scotty Hopson çok atletik bir oyuncudur. Dribling üzerinden skor üretebilir. Birçok mevkide de kullanabiliriz onu. DaJuan Summers modern bir uzun. Sakatlık yaşamasaydı şu an NBA’de oynayabilirdi. Ondan büyük beklentilerimiz var.

Bu kadar çekici olan bir kulübün altyapısını yükseltmesi gerek. Altyapıya daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Göreve başladıktan 2 gün sonra hemen Florya’ya gittim, altyapı bakmak için. Her yıl altyapıdan en az 1 oyuncu çıkarmalıyız. Geniş kadromuzda 3 veya 4 tane genç oyuncu olacak. Ege Arar bizim hedef oyuncularımızdan bir tanesi. Bu sezon daha fazla süre alacak.

Ağır oyuncunun savunmaya faydası çok olmuyor o yüzden pota altına ayakları çabuk bir oyuncu bakıyoruz. Biraz kafamız da karışık çünkü çok oyuncu öneriliyor. Önceliğimiz sert bir oyuncu olması. 3 gün içerisinde son transferimizi de yapacağız.

Bütçemiz özellikle Türkiye Ligi için yeterli bir bütçe. Basketbol Şubesinin kulübe yük olmasını istemiyoruz. Elimizdeki maddi imkanlar, bu işin en üst noktasına çıkmak için yeterli.

Kamp döneminde 11 tane hazırlık maçı oynayacağız. Bizim lig başladığı gün hazır olmamız lazım çünkü biz yeni kurulan bir takımız, o ivmeyi hemen almamız lazım. Hedefimiz şampiyonluk ama bize biraz süre lazım çünkü biz bazı şeyleri yeni baştan yapıyoruz. Taraftardan biraz toleranslı olmasını bekliyoruz özellikle oyunculara karşı toleranslı olmaları gerekiyor. Eurocup’ta kolay maç yok. Rakiplerimizi takip etmeye başladık. Hapoel Jerusalum iyi bir takım kuruyor, zor maçlar olacaktır.

Herkes şuna emin olsun sahaya çıkan herkes Galatasaray formasının gereği neyse onu yapacak. Biz iyi bir takım kurduk ve çok iyi mücadele edeceğiz. Çitayı en yükseğe koyduk ve oraya ulaşmaya çalışacağız.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here