Durant: “Giannis Tarihin En İyisi”

290
Durant:

Son şampiyon Golden State Warriors’ın süper yıldız oyuncusu ve geçtiğimiz NBA finallerinin en değerli oyuncusu olan (MVP) Kevin Durant, Milwaukee Bucks’ın genç süper yıldızı Giannis Antetekounmpo‘ya övgüler yağdırdı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

YouTube kanalı üzerinden soru-cevap yapan Kevin Durant, Giannis Antetokounmpo hakkında; “Greek Freak çok büyük bir güç. Onun gibi bir oyuncu hiç görmedim. Eğer isterse tarihin en iyi oyuncusu olarak kariyerini bitirebilir. Düşündüğün zaman bile ürkütücü bir oyuncu. Açık ara izlemekten en çok keyif aldığım yetenek.” şeklinde konuştu.

22 yaşındaki Giannis Antetekounmpo geçtiğimiz sezonu 22.9 sayı, 8.8 ribaund ve 5.4 asist ortalamaları ile tamamlarken ayrıca NBA tarihinde kendi takımının sayı, ribaund, asist, top çalma, blok istatistiklerinin her birinde lider tamamlayan beşinci oyuncu oldu (Scottie Pippen, Kevin Garnett, LeBron James ve Dave Cowens).

Greek Freak, geçtiğimiz  sezon takımında 20 sayı, 8 ribaunt ve 1.5 asist ortalamasını 2002-03’te Kevin Garnett’ten bu yana geçen ilk isim olmuştu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here