Cavaliers’tan Son Dakika Takası

445
Cavaliers'tan Son Dakika Takası
Cavaliers'tan Son Dakika Takası

Cleveland Cavaliers ile Atlanta Hawks arasındaki anlaşmaya detaylarına hakim olan birinin açıklamalarına göre Cleveland Cavaliers, forvet Richard Jefferson’ı ve gard Kay Felder’i Atlanta Hawks’a takaslayacak.

Cavaliers 12 M $ Ödemek İstemiyor

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cavs bu hamle ile Pazartesi günü 2 oyuncu için bir boşluk yaratmış olacak ve 12 milyon dolarlık lüks vergi cezasından kurtulmuş olacak. Richard Jefferson ve Kay Felder takası Cleveland Cavaliers’ın bütçesi için önemli bir hamle.

Associated Press’e takas hakkında bilgi veren ve adının açıklanmasını istemeyen kişiye göre Cleveland Cavaliers, bu takas ile beraber 2 tane 2. tur draft hakkı ve 2 tane Amerikalı olmayan oyuncunun da haklarını alacak.

Geçen sene NBA finalinde kaybeden Cleveland Cavaliers, transferler ve takaslar ile daha kuvvetli bir takım kurmak isterken bütçesini aşıp lüx vergi cezası ödemek zorunda kalacaktı. Cavs yönetiminin açılan bütçeyi nasıl değerlendireceği de merak konusu.

37 yaşındaki Jefferson, free agent olarak Cleveland’a geldi ve burada 2 sezon geçirdi. 2016’daki şampiyonluğa önemli katkılar sağlayan oyuncu bench’ten gelerek hücuma hareketlilik katıyordu. Geçen sene 79 maçta forma giyen oyuncu ortalama 20.4 dakika süre aldı ve 5.7 sayı ile takımına katkı sağladı.

Kay Felder ise 2016 NBA Draft’larında Atlanta Hawks tarafından 54. sırada draft edilmişti; geçen sene 42 maçta forma giydi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here