Durant, ABD Başkanı Trump Hakkında Ağır Konuştu

159
Durant, ABD Başkanı Trump Hakkında Ağır Konuştu
Durant, ABD Başkanı Trump Hakkında Ağır Konuştu

Son şampiyon Golden State Warriors’un yıldız isimlerinden Kevin Durant, NBA şampiyonlarının yıl sonunda davetlisi olduğu Beyaz Saray’a Donald Trump’a saygı duymadığı için ve protesto etmek amaçlı gitmeyeceğini açıkladı.

Finallerin MVP’si Durant, konu ile ilgili olarak ESPN mikrofonlarına yaptığı açıklamada; ” Şu anda Başkan olan o kişiye saygı duymuyorum. Onun katıldığı şeylere katılmıyorum, bu yüzden sesim de Beyaz Saray’a gitmeyerek duyulacak. Bu benim kişisel kararım; ancak arkadaşlarımı iyi tanıyorsam, benimle aynı fikirde olacaklardır. Trump, ırkçı söylemleri kullanmayı seviyor. Bana göre, göreve geldiğinden beri, veya başkanlığa aday olduğundan beri ülkemiz bölünmüş bir vaziyette. Ve bu bir tesadüf değil. Barack Obama görevdeyken işler iyi gözüküyordu. Geldiğim yerde siyahi bir başkanımızın olmasından kaynaklanan fazlaca umut mevcuttu. Benim düşünceme göre onu o koltuktan indirmedikçe hiçbir ilerleme göremeyiz ” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı olduğu süre zarfından bu yana sürekli ırkçı ve katı tutumuyla dikkatleri üzerine çeken Donald Trump’a bir çok NBA oyuncusu destek vermiyor ve onu her fırsatta eleştiriyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here