Twitch’te Yayın Yapan “Gamer” NBA Yıldızları

NBA yıldızları sezon içinde çoğu zaman antrenmanlar ve maçlardan dolayı boş vakit bulamasalar bile oyundan ayrı kalamıyorlar. Örnek olarak geçtiğimiz günlerde Orlando’da vakit geçirmek için Anthony Davis, PJ Tucker, Cook üçlüsünün NBA 2K oynadıklarını görmüştük.

Bugünkü yazımızda “gamer” olup Twitch’te yayın yapan isimleri inceliyoruz. Evet belki herkes oyun oynuyor ama Twitch platformunda yayın açmak farklı bir olay. Listede dikkat ettiğimiz unsurlardan biri ise devamlılık. Örneğin Ben Simmons ve Meyers Leonard gibi isimlerde platformda fakat bir kaç yayın yaptıkları için listeye almadığımızı belirtelim.

NBA yıldızlarının genel olarak oynadıkları oyun Call Of Duty ve NBA 2K. Özellikle “CoD” için çok çekişmeli bir rekabet var diyebiliriz. Oyuncuların Twitch kanallarının ismini de listeye eklemeyi unutmadık.

Devin Booker (DBook)

Takipçi: 69 bin+

D-Book oyunculuğunu hem spor hem de oyunlar açısından üst seviyede tutuyor. En çok oynadığı oyun ise Call Of Duty Warzone, Apex Legends ve NBA2K. Twitch platformunda en çok takipçiye ulaşan NBA oyuncusu konumunda. Hatta Devin Booker, sezonun durakladığını Twich’te yayın yaparken izleyicilerinden öğreniyor.

De’Aron Fox (swipathefox)

Takipçi: 20 bin+

Genç oyuncuların listede olması gayet doğal gözüküyor. 22 yaşındaki Fox, Call Of Duty ve NBA 2K’in yanı sıra büyük bir Dragon Ball Fighter Z hayranı. Fox, her boş zamanında oyun oynarken yayın açmayı ihmal etmiyor. Kendisi bu yönüyle bilgisayar ekipmanı üreten firmalar ile iş birliği yapmış reklamlarda boy göstermişti.

Karl-Anthony Towns (KarlTowns)

Takipçi: 57 bin+

Minnesota Timberwolves pivotu Towns, genç jenerasyonun oyun temsilcilerinden biri olarak gözüküyor. Fortnite ve PUBG dışında CoD’da oynayan yıldız isim Twitch’te aktif olarak yayın açıyor.

Gordon Hayward (gdhayward)

Takipçi: 62 bin+

Gordon Hayward, Twitch’te ilk yayın yapan NBA oyuncusu konumunda. Genç jenerasyonun dışında Twitch’e erken adım atan tek isim. Hayward, diğer oyunculardan farklı olarak sadece League Of Legends oynuyor. Eğer bir gün “North America” sunucusunda oynarsanız Gordon Hayward ile karşılaşmanız mümkün olabilir. Hatta Gordon Hayward , League Of Legends’in düzenlediği bir turnuvada kameralar karşısına geçerek analiz dahi yapmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz