Carmelo Anthony Transferinde Son Durum

368
Carmelo Anthony Transferinde Son Durum
Carmelo Anthony Transferinde Son Durum

Yaz dönemi boyunca adı bir çok NBA takımıyla anılan tecrübeli yıldız Carmelo Anthony’nin, yeni sezonda hangi takımın formasını giyeceği hala resmi olarak netleşmedi ancak listenin birinci sırasında Houston Rockets var.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Melo, verdiği demeçlerde her fırsatta Houston Rockets’a gitmek istediğini belirse de, Portland ve Cleveland Cavaliers’da tecrübeli yıldızı takımda görmek istiyor. Carmelo, Houston Rockets ile her konuda anlaşmasına rağmen New York Knicks’in Houston’la anlaşamaması ve iki tarafında isteklerini değiştirmemesi, transferi adeta çıkmaza soktu.

ESPN kaynaklarından alınan bilgiye göre iki takım dün takas görüşmelerine yeniden başladı. Carmelo Anthony, Houston Rockets’a gitmekte kararlı. Durumdan bıkmış olan Melo, yönetime “artık şu işi bitirin” talimatını verdi. Houston Rockets yönetimi ise aceleci davranmıyor, gerekirse transferi Ocak ayında daha uygun bir ücretle bitirmeyi planlıyorlar. Rockets yönetiminde asıl hedef  Melo & James Harden & Chris Paul ekibini PlayOff’larda bir araya getirmek.

Carmelo Anthony takasının bu kadar gecikmesinin sebebi Ryan Anderson’un kontratını üstlenmek isteyen bir takımın olmaması.  Takasta adı geçen Ryan Anderson ‘ın 3 yıl için 60 milyon dolarlık kontratı bulunuyor.

NBA’de 450 oyuncu içerisinde kontratında “takası veto etme” hakkına sahip tek oyuncu olan Carmelo Anthony’nin, yeni sezonda büyük bir sürpriz olmazsa Houston Rockets forması giymesi bekleniyor.

Carmelo daha öncede Denver Nuggets’tan New York Knicks’e takası olduğu sen,e sezonun başlamasına çok az bir süre kalmış ve son anda imzalar atılmıştı. Muhtemelen tecrübeli yıldızın takası yine sezonun başlamasına çok kısa bir süre kala gerçekleşecek gibi duruyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here