Dr. Fauci, Sporların Geri Dönmesi için Gerekenleri Açıkladı

386
Dr. Fauci Spoların Geri Dönmesi için Gerekenleri Açıkladı

ABD’de Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları birliğinin uzun zamandır başkanlığını yapan Dr. Anthony Fauci, özellikle ABD genelinde spor karşılaşmalarının tekrar başlaması için mümkün olan tek yolun; maçlara taraftar alınmaması, oyuncu ve ekiplerin de sezon süresi boyunca otel ve benzeri bir ortamda karantinada kalması olduğunu söyledi.

Onu gerek ABD başkanı Donald Trump ile, gerekse Golden State Warriors ile 3 defa şampiyonluğa ulaşmış Stephen Curry ile kameraların karşısına geçerek Amerikalılara korona virüsünün güncel durumu, gelişmeler ve alınması gereken önlemlere dair bilgi vermesinden tanıyoruz.

Doktor Fauci, ESPN bünyesinde Peter Hamby ile yaptığı röportajda profesyonel sporların potansiyel bir geri dönüş yapması için gereken temel koşulları bu sözler ile açıkladı:

“Bunu yapmanın tek bir yolu var, stadyum ve arenalara kimse gelmeyecek. Oyuncuları büyük otellere koyacaksınız, nerede oynarsanız oynuyor olun, oyuncuları daima fazlasıyla göz altında tutmalısınız. Her hafta testlere girecekler, böylece kimsenin birbirini veya ailelerini enfekte etmediğinden emin olacağız. Böylece sezonların geri kalanını oynayacaklar.”

ABD Başkanı Donald Trump buna ek olarak geçtiğimiz salı günü, ekonomiyi zedelememek için spor etkinliklerinin bir an önce geri dönmesi adına NBA, NFL, NHL, MLB, UFC, NASCAR gibi organizasyonların başkanları ve Mavercks’in sahibi Mark Cuban gibi önemli spor yöneticilerinden oluşan bir danışma kurulu kurdu.

Bu kurulu da açıkladığı konuşmasında her zamanki ciddiyeti ile, “Sporlarımızın geri dönmesine ihtiyacımız var. 14 senelik beysbol maçları seyretmekten sıkıldım.” tümcesine de satır arasında yer verdi.

Her ne kadar bu adımları atmak olabilecek bütün önlemlere rağmen çok büyük riskler taşısa da görünen o ki, Başkan Trump başta olmak üzere spor sektörünü yöneten milyarderler bütün risklere rağmen yayı gelirlerinin çekiciliğine yenik düşerek en kısa sürede tekrar maçların yayınlanması taraftarı.

Spor organizasyonlarının geri dönüşü üzerine her gün yeni gelişmeler yaşanırken, dün yayınlanan bir bildiri ile Florida eyaleti spor karşılaşmalarının oynanmasına yasal olarak izin çıkartmıştı. Bu konuya dair yazıya da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz