Doğu Konferansı’nda Şampiyon Cleveland Cavaliers

503
NBA
Doğu Konferansı'nda Şampiyon Cleveland Cavaliers

Doğu konferansının şampiyonunu belirleyecek maçta Boston Celtics ile Cleveland Cavaliers TD Garden’da karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 87-79 kazanan Cleveland Cavaliers Doğu konferansında şampiyon oldu ve üst üste 4.kez NBA Finalleri’ne yükselmeyi başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Cavs’te LeBron James 35 sayı 15 ribaund ve 9 asist ile gecenin yıldızı oldu. James’e en büyük katkıyı 19 sayı ile Jeff Green verdi. Celtics’te Jayson Tatum’ın 24 sayılık performansı mağlubiyeti engelleyemedi.

Maça iyi başlayan taraf Celtics oldu. İlk 4 dakikayı Tatum’ın 7 sayılık katkısı ile 11-4 önde geçtiler. Cavs’in tüm sayılar LeBron’dan geldi. İlerleyen dakikalarda LeBron olaya el koydu ve ilk periyodun bitimine 3 dakika kala farkı 1’e indirdi.(17-16) Bu dakikaya kadar takımının attığı 16 sayının 12’si ona aitti. Kalan sürede Horford ve Brown ile oyundaki üstünlüğünü sürdüren Celtics, ilk periyodu 26-18 önde kapattı.

İkinci periyodun ilk 5 dakikası 35-23 Celtics üstünlüğüyle geçildi. Celtics, bu bölümde Horford ve Morris ile etkili olurken, Cavs bomboş atışları kaçıyor ve sürekli top kaybı yapıyordu. Alınan molalardan sonra Cavs’in hücumu düzelmeye başladı. Özellikle Celtics boyalı bölgesini çok zorlayan ve buralardan sayı üreten konuk ekip, ilk yarının son 2 dakikasına farkı 2’ye düşürerek girdi.(39-37) Kalan dakikalarda atılan sayılar sonucunda devre arasına 43-39 Celtics üstünlüğüyle girildi.

İkinci yarının başında maçtaki düşük tempo devam etti. İlk 5 dakikada Cavs’te Smith etkili olurken, Celtics’te Rozier ve Tatum sayıları bulan isimler oldu. Celtics bu bölümü 47-44 önde geçti. Mola dönüşü hücumu toparlanan Cavs, LeBron ve Green’in katkılarıyla üçüncü periyotta son 3 dakikaya 56-53 önde girdi.  Kalan bölümde takımlar üçer sayı buldu ve final periyoduna 59-56 Cavs üstünlüğüyle girildi.

Celtics son periyoda üst üste sayılar bularak başlayıp öne geçse de Smith ve Korver ile çok kritik üçlükler bulan Cavs, ilk 5 dakikayı 71-67 önde geçmeyi başardı. LeBron’un bu bölümde attığı 6 sayıyı da belirtmeden geçmeyelim. Mola sonrası Celtics tempoyu yükseltti. Tatum önce LeBron’u posterledi, sonra da attığı üçlükle takımını öne geçirdi. Daha sonra toparlanan Cavs, maçta son 3 dakika 47 saniyeye 76-73 önde girdi. Maçın sonuna doğru bulduğu boş atışların hiçbirinden yararlanamayan Celtics, mücadeleden 87-79 mağlup ayrıldı ve sezonu kapatmış oldu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here