Tofaş, Anadolu Efes’e Fark Attı

951
Tofaş, Anadolu Efes'e Fark Attı
Tofaş, Anadolu Efes'e Fark Attı

BSL yarın final serisi ilk maçında Tofaş, Anadolu Efes’i ağırladı. Maç dengeli bir şekilde başladı. Karşılıklı basketler atıldı. Anadolu Efes’te şutörler sessizken Doğuş ve Dunston skora katkı yaptı. Tofaş’ta mutlak skorer Crocker kısa bir sürede 8 sayı buldu. Aslında oyun Doğuş Balbay’ın kenara gelmesiyle açıldı. Barış Ermiş önderliğinde Tofaş sadece bir buçuk dakikada 13-0’lık bir seri ile 27-17 ilk periyodu önde kapattı. Bu seri şüphesiz Henry, Muhsin, Barış üçlüsünün enerjisiyle oluştu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İkinci çeyrek Derrick Brown bench’ten iyi gelip Anadolu Efes için alan yarattı. Skora büyük katkı yaptı. Tofaş bench’i ise genç yeteneklerini sahaya sürdü. Yiğit Arslan ve Berkan Durmaz için Barış Ermiş ile oynamak büyük bir ayrıcalık. Doğru pozisyon aldıkları takdirde Ermiş’ten paslar geldi. Kenardan büyük skor ve enerji katkısı getirdiler. Gençlere verilen önem takdir edilecek cinsten. Devamında play-offların skor anlamında suskun ismi Krunaslov Simon 3 üçlükle kontrolü ele aldı ama Henry’nin son saniye turnikesiyle Tofaş 40-32 ilk yarıyı önde kapattı.

Tofaş 3. Çeyrekte Kopardı

3. çeyrek Anadolu Efes için kabus gibiydi. İlk dakikalarda Doğuş Balbay’ın sakatlanmasından sonra mental olarak çok düşen Efes karşısında Tofaş topu paylaşarak farkı yirmi beşe kadar çıkardı. Bryant Dunston da ribaund mücadelesinde yere düştükten sonra ayağa kalkamadı kenara geldi. Tanımlamak gerekirse tam bir felaket.

Neyse ki Dunston 4. çeyreğin başında oyuna döndü. Ufak bir darbeymiş bu seri için olumlu bir haber çünkü onsuz Anadolu Efes takım olamıyor. Sony Weems fark 25’e çıkınca oynamaya başladı ama ne yazık ki beklenen skor katkısı gelemedi. Birinci maçı gözden çıkaran Ataman gençleri oyuna aldı ve maçın bitmesini bekledi tam olarak. Son beş dakika BGL maçlarını anımsattı sahada 10 tane pırıl pırıl genç, takımların alt yapıya verdiği önemi gözler önüne serdi.

Güzel olan bir şey varsa o da Tofaş’ın oynadığı oyun. Top paylaşımı, ribaund konsantrasyonu, belirlenen görev tanımları, gençlerden aldığı katkı ve daha fazlası. Eğer bu oyunu bu şekilde oynamaya devam ederse önümüzdeki yıllar için büyük favori haline gelir.

Anadolu Efes büyük rakiplere karşı mı büyük oynuyor sorusuna cevap bulmak lazım bir an önce. Sanki Daçka’yı eleyince Tofaş kim eleriz biz kafasında çıkılmış, 0 konsantrasyon ile bitirilmiş bir maç. Beklentiler kora kor mücadeleyken 20 sularında dolaşan fark hepimizi şaşırttı.

Tofaş 91 – 63 Anadolu Efes | Maç Sonucu

Temennnimiz bir an önce Anadolu Efes’in kendine gelmesi. O takım oyununu bize izletmesi.
Şu an bakacak olursak benim gönlüm bu oyunla Tofaş’ın finale çıkmasından yana.
Ama Anadolu Efes çok potansiyelli bir takım sürprizler yapabilir. İzleyip göreceğiz.
Umuyoruz ki Doğuş Balbay’ın ciddi bir sıkıntısı yoktur en kısa sürede takımının yanına katılır. Geçmiş Olsun Kaptan !

Tofaş’ta;

Tony Crocker 16,
Sammy Mejia 12,
Raymar Morgan 11,
Kenny Kadji 11,
Yiğit Arslan 11 sayıyla oynadı ve 12 oyuncunun 10’u skora katkıda bulundu. Kenardan rotasyonu öyle genişlettiler ki galibiyet kaçınılmazdı.

Sıradaki maç yine Tofaş’ın evinde.
Salı günü saat 20.45’e.
Yayın: Bein Sports 3

Zeynep Kara

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here