Denver Nuggets’ın Altın Külçesi Jamal Murray

709
Denver Nuggets'ın Altın Külçesi Jamal Murray
Denver Nuggets'ın Altın Külçesi Jamal Murray

Nikola Jokiç’in yokluğunda Denver Nuggets’a liderlik eden isim Jamal Murray oldu. Daha 20 yaşında olmasına rağmen liderlik vasıflarıyla göz doldurdu. Bu sezon 8 maçta +20 sayı atarken, 2 maçta da +30 sayı atmayı başardı. Bu sezon 26.6 dakika süre alan Murray, bu süre zarfında 14.1 sayı, 3.2 ribaund, 2.5 asist ortalamaları ile oynadı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Denver Nuggets’ta 2. sezonunu geçiren Murray, geçen sene 82 maçın tamamında oynadı ve 9.9 sayı, 2.6 ribaund, 2.1 asist ve 0.6 top çalma ortalamalarıyla oynamıştı.

Bu sezon takımın skor üretmekte sıkıntılar yaşadığı dakikalarda sorumluluğu üstlenip potaya giderek kolay skorlar üreten Murray, takımın oyuna tutunmasına büyük katkı sağladı. Jamal Murray bu sezon %51 (85/167) ile 2 sayılık şutlarda isabet bularak takıma ekstra katkılarda bulundu.

20 yaşındaki genç guard’ın gösterdiği bu performans, gelecek için taraftarlarda büyük beklentilere yol açtı. Jokiç, Plumlee ve Faried gibi pota altında yıldız oyunculara sahip olan Denver, Jamal Murray gibi genç bir yıldız adayı ile önümüzdeki sezonlarda play-off üst turlarını zorlayabileceği sinyallerini verdi.

Oyunun savunma kısmında da etkili oynayan Murray’nin göze çarpan en büyük eksikliği 3 sayı çizgisinden yakaladığı %28’lik düşük şut yüzdesi oldu. Dış atışını geliştirdiği takdirde önümüzdeki sezonlarda çok takımın canını yakacaktır. Jamal Murray için bir olumsuz noktada bir oyun kurucuya göre düşük olan 2.5’lik asist ortalaması, hücumlarda topla daha fazla buluşarak takım oyununa daha fazla katkı sağlayabilir. Bunlar 20 yaşındaki genç bir yeteneğe göre kabul edilebilir problemler.

Kim bilir, belki de Murray’i önümüzdeki yıllarda MVP olarak görebiliriz.

Burhan Tezcan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here