Blatt: “Cedi ve Furkan tahmin ettiğim gibi gidiyor”

215
David Blatt
David Blatt Özel Röportajı

Darüşşafaka Basketbol takımının başantrenörü David Blatt, Anadolu Ajansı’na merak edilen her şeyi anlattı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“Doğuş Grubu’nun geçen yıl ve bu sezon takıma verdiği desteği inkar edemem. İş hayatında olduğu gibi sporda da olaylar değişkenlik gösterebilir. Asıl önemli olan, hayattaki bu değişimlere atacağınız düzgün adımlarla adapte olabilmektir. THY Euroleague’de olmamanın hayal kırıklığını yaşıyorum, fakat bundan kimseyi sorumlu tutmuyorum. Kariyerim boyunca her zaman bana verilen görevi yaptım. Dışarıdan gelen ayarlamalar, benim için etkili olmadı. İşimi yapmaya her zaman devam ettim.”

“Finali konuşabilmek için henüz erken”

“Bizim gibi çok genç ve tecrübesiz takımlarda hedefler adım adım düşünülmeli. ULEB Avrupa Kupası’nda finali konuşabilmek için henüz erken bir safhadayız. Sezon yavaş yavaş ilerledikçe bu hedefleri konuşmaya başlayacağız. İlk amacımız olan gruptan çıkmayı başardık. Sezon başında şampiyonluk hedefi koyacak kadar büyük bir takım değiliz.”

“Sıkıntının kısa sürede çözülebileceğinden ümitli değilim”

FIBA ile THY Avrupa Ligi yönetimi arasındaki sıkıntının kısa sürede çözülebileceğinden ümitli değilim. Bu, ne yazık ki kötü bir durum. Aslında ortada çözülebilecek bir sorun var. İki tarafa da minnettarım çünkü her ikisinin organizasyonlarında da yarıştım. İki kuruluş da basketbolun lehine hareket etmeye çalışıyor. Dilerim bu problemi bir an önce aşarlar.”

“Cedi ve Furkan tahmin ettiğim gibi gidiyor”

“Cavaliers’ın hedefi şampiyonluk. Cedi’nin son birkaç haftadır dakikaları arttı. Bu çok önemli bir işaret. İyi bir oyuncu olduğundan dolayı, dakikalarını biraz daha arttırıp oyununu da geliştirebilirse takımda kalıcı hale gelecektir. Furkan’ın oynadığı Philadelphia 76ers ise son yıllara göre daha rekabetçi bir takıma dönüştü. Furkan’ın gerçekten çok fazla çalışması ve fırsat geldiği zaman bunu en iyi şekilde kullanması gerekiyor.”

“Russell, Jordan ve Sabonis ile çalışmak isterdim”

Bill Russell ile çalışmak isterdim. Gelmiş geçmiş en iyi basketbolcu. Basketbol tarihindeki en iyi kazanan oyuncu. Michael Jordan ile de çalışmak isterdim. Arvydas Sabonis de çok özel ve kıymetli bir oyuncu. Bu isimler, saha dışı karakterlerinin yanı sıra saha içinde de arkadaşlarının da performansını arttıran oyuncular. Onlarla çalışmış olmak çok eğlenceli olurdu.”

“Oğlum kimseden bir şey beklemiyor”

Oğlum Tamir, 20 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda en iyi 5 oyuncu arasında yer aldı. Altyapıları geçtikten sonra İsrail Milli Takımı’nda da oynamaya başladı. Eğer bu şekilde çalışmayı sürdürürse ve olgunlaşabilirse çok iyi bir kariyeri olacağını düşünüyorum. İnşallah her şey onun için iyi olur.”

Tek kelime, tek cevap

Blatt, AA muhabirinin kendisine yönelttiği tek kelimelere ise şu cevapları verdi:
Basketbol: Aşk
Darüşşafaka: Ruh
Anadolu Efes: Tarih
NBA: Rekabet
Cleveland Cavaliers: Hikaye
THY Avrupa Ligi: Tutku
LeBron James: Yetenek
İstanbul: Özel

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here