Deandre Ayton: “Bizden Şüphe Duyanların…”

576
deandre-ayton-bizden-suphe-duyanlarin

Phoenix Suns pivotu Deandre Ayton, geçtiğimiz günlerde takımının play-off’taki şansını değerlendirdi. Geçtiğimiz Perşembe muhabirlerle yaptığı video görüşmede Ayton, takımının şansının düşük görülmesine aldırış etmediğini; bunun sadece kendilerinden şüphe duyanların “çenesini kapatmak için daha da fazla” hırslandırdığını belirtti.

Phoenix Suns, Batı Konferansında play-off tablosunun 6 galibiyet gerisinde. Konferans sekizinciliği için oynanacak mini seride mücadele edebilmek içinse oynanacak 8 maçta en az 4 takımın önüne geçmeleri gerekecek. ESPN’den Kevin Pelton’a göre Suns, play-off için sadece %0.4 şansa sahip.

Ancak Deandre Ayton’ın altını çizdiği ilginç bir faktör mevcut: Suns’ın bu sezonki deplasman karnesi, evinde oynadığı müsabakalardan daha iyi. Phoenix’te oynanan maçlarda %37.1 galibiyet yüzdesine kalan Suns, deplasmanlarda %43.3’lük bir galibiyet istatistiği yakalamış. Ayton da bu veriye işaret ederek Florida’da oynamayı dört gözle beklediklerini muhabirlere aktardı.

Pandemi sürecinin başlangıcının lise yıllarını anımsattığını söyleyen Deandre Ayton, “Tüm gün uykuyla NBA 2K oynamak arasında gidip geldim. Basketboldan uzaklaşmak beni zorlamadı.”

Öte yandan bireysel antrenmanlarını ihmal etmeyen genç pivot, dış şutları üzerinde çalışmış. Arizona Üniversitesindeki kolej kariyerinde 12/35 üçlük isabetiyle oynayan Deandre Ayton, NBA’de aynı performansı gösterememişti. Bu sezon özelinde 7 dış şut deneyen Ayton henüz isabet bulamadı.

Fakat Deandre Ayton artık dış şutuna güveniyor olacak ki şu sözleri ekledi:
“Üçlükleri orta mesafeymiş gibi atıyorum.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz