Şampiyonun Geri Dönüşü: Golden State Warriors

516
Şampiyonun Geri Dönüşü: Golden State Warriors

Kevin Durant’in gidişinden ve Klay Thompson’ın sakatlığından sonra play-off’lara giremeyen Golden State Warriors’ta bu sezon işler yolunda gibi görünüyor. Sezona iyi bir başlangıç yapan California ekibinde en önemli rolü Curry üstlenirken bu sezon ilk 5’teki yerini perçinleyen ve yılın en çok gelişme kaydeden oyuncu ödülünü alması beklenen Jordan Poole da başı çeken isimler arasında gösteriliyor. Bakalım bu iyi başlangıç Golden State Warriors’ı nereye kadar götürecek?

Şüphesiz bu iyi performansın devam ettirilmesinde önemli bir etken de Klay Thompson’ın geri dönmesi olacaktır. Önceki sezonlarda sakatlıklarla boğuşan ve Golden State için performansı büyük önem taşıyan Klay’in sağlıklı bir biçimde dönmesi kesinlikle önemli olacaktır. Yapılan açıklamaya göre Klay’in Noel’den önce sahaya adım atması bekleniyor. Bunun gerçekleşmesi halinde Golden State, Curry’den sonra gelen en önemli ismi geri kazanacak ve çekirdeğin en önemli parçalarından birini daha kadroya ekleyecek. Bu bağlamda takımdaki şut performansı artacak; takımın üçlük yüzdesi de artış gösterecek ve bu şekilde Golden State daha kolay maç kazanacak. Eğer performansları bu şekilde devam ederse Klay’in dönmesiyle beraber Golden State’in normal sezonu harika bir dereceyle bitirmesine kesin gözüyle bakabiliriz.

Golden State’in önceki senelerine baktığımızda; normal sezonu iyi bir yerde bitirmişlerse sezonu konferans finaliyle ve ya finalle taçlandırmışlardır. Ama o zamanlar kadrolarında daha çok süperstar vardı ve Batı’nın hakimi onlardı. Şimdi değişen koşullarla beraber karşılarında oturmuş kadrosuyla Phoneix Suns, İhtiyarlar Heyeti olarak bilinen Lakers ve bu sezon MVP kalibresinde oynayan Paul George ve arkadaşlarından oluşan Clippers gibi takımlar var. Bu sezon bir hayli zorlayıcı olacak gibi duruyor onlar için. Bakalım Golden State, bu iyi gidişatı devam ettirip yeni stadında yeni bir finale daha merhaba diyebilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Alp Kerim Uslu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz