Davis 23 Numarayı Giyemeyecek!

1004

Geçtiğimiz sezon sona erer ermez Lakers flaş bir takasla Anthony Davisi takıma takıma katmıştı. Karşılığında bir çok genç oyuncu ve draft hakkını New Orleans’a gönderen Lakers’a Anthony Davis’ten bir jest geldi.

Sözleşmesinde takas bonusu maddesi bulunan Davis 4 milyon euro’luk bir bonus alma hakkına sahipken, Lakers’a maaş bütçesi açmak amacı ile bu hakkından feragat etmişti ve 4 milyon euro’yu almamıştı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Davis’in bu jesti sonrasında bir jest de LeBron James’ten Anthony Davis’e geldi. Space Jam 2’de rol teklifinin üzerine Kral bir de 23 numaralı formasını Davis’e vereceğini ve Miami Heat döneminde giydiği 6 numaralı formaya döneceğini açıkladı. Hatta LeBron James instagram hesabından Davis’le birlikte, 23 numaralı Anthony Davis formasının olduğu bir fotoğraf bile paylaştı.

Ancak işler Bron ve Davis’in istediği gibi yürümedi. James’e ömür boyu sponsorluk anlaşması olan Nike’dan veto geldi. Önümüzdeki sezon için milyonlarca 23 numaralı LeBron James forması üretildiğini açıklayan Nike, en azından bir sezon daha 23 numarayı LeBron’un sırtında görmek istediğini söyledi. Olayı anlayışla karşılayan Anthony Davis ise ilk okuldaki forma numarası olan 3 numaralı Lakers forması ile İnstagram’da bir fotoğraf paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here