Baskonia’nın Yüzü Evinde Güldü

362

Turkish Airlines Euroleague’de bugün oynanan Kirolbet Baskonia Vitoria-CSKA Moskova maçını ev sahibi ekip Baskonia 76-73’lük skorla galip gelmeyi bildi. Rus ekibi CSKA Moskovayı evinde devirmeyi başaran Baskonia aldığı bu galibiyet sonucu ligde 4 galibiyet 7 mağlubiyet ile 12.sırada yer alırken, konuk ekip CSKA Moskova ise yaşadığı bu mağlubiyet sonucu ligde 9 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile 3.sıraya geriledi. 

USA Team Fans
USA Team Fans

Ev sahibi ekip Baskonia’da  Vıncent Poırıer 18 sayı, 8 ribauntluk performansı galibiyette ki başrol oyuncu olurken Tornike Shengelia 15 sayı, 8 ribaunt; Matt Janning 13 sayı, 3 asist ile yardımcı oyuncular oldu. Konuk ekip CSKA Moskovada ise Alec Peters’in 20 sayısı, Corry Higgins’in 17 sayısı galibiyete yeterli olmadı. 

MAÇIN DETAYLI ANLATIMI

İlk çeyreğe konuk ekip CSKA Moskova, Daniel Hackett’in iki sayılık basketi ile başladı ve skoru 0-2’ye getirdi. Fakat ev sahibi ekip Kırolbet Baskonia’dan cevap gecikmedi ve Luca Vıldoza’nın üç sayılık basketiyle skoru 3-2’ye getirdiler. Ev sahibi ekip ilerleyen dakikalar da hem hücumda hem savunma da ağırlığını koymayı başardı ve hücumda Tornike Shengelia ve Matt Janning’in basketleriyle skor da öne geçmeyi başardılar. Çeyrek sonunda konuk ekip CSKA Moskova da hücumda Cory Hıggıns ve Othello Hunter’ın basketleriyle skora denge getirmeyi başardı ve ilk çeyrek 21-21 eşitlikle sonuçlandı.

İkinci çeyrek iki taraf için de hızlı başladı ve iki takımda hücumda karşılıklı basketler buldu ve skor 23-23’e geldi. Konuk ekip CSKA Moskova da Alec Peters ve Cory Higgins hücumda üst üste sayılar bularak takımını öne geçirmeyi başardı ve skor 32-27 ye geldi. Çeyrek bitimine 06.39 kala mola dönüşü hücuma başlayan ev sahibi ekip Vincent Poirier’in iki sayılık basketiyle skoru 32-29’a getirmeyi başardı. Çeyrek bitimine 02.45 kala skora denge geldi ve skor 38-38’e geldi. Çeyrek sonunda sahneye ev sahibi ekip KirolBet Baskonia’dan Vincent Poirier çıktı ve çeyrek skorunu belirleyen isim oldu. Ev sahibi ekip Kirolbet Baskonia ilk yarıyı 40-38’lük skor üstünlüğü ile kapadı.

Üçüncü çeyreğe Matt Janning’in iki sayılık basketi ile başlayan ev sahibi ekip Kirolbet Baskonia skoru 42-38’e getirdi. İlerleyen dakikalarda konuk ekip CSKA Moskova hücumda ritmini arttırmayı başardı. Daniel Hackett ve Cory Higgins’in basketleriyle skoru 44-45’e getirdi. Çeyrek sonuna doğru hücumda iki takımda karşılıklı basketler buldu ve çeyrek bitimine 00.59 kala skor 49-51’e geldi. Üçüncü çeyreğin son saniyelerinde ise ev sahibi ekip Kirolbet Baskonia’da Matt Janning attığı üç sayılık basket ile çeyrek skorunu belirledi ve üçüncü çeyrek 55-55’lik skorla geçildi.

Final periyoduna Shavon Shıelds’in üç sayılık basketiyle hızlı bir başlangıç yapan ev sahibi ekip Kirolbet Baskonia skoru 58-55’e getirdi. İlerleyen dakikalar da iki takımda hücumda karşılıklı basketler buldu ve çeyrek bitimine 06.00 kala skor 64-61’e geldi. İlerleyen dakikalarda skor üstünlüğü değişkenlik gösterdi ve bu üstünlükten galip çıkan isim konuk ekip CSKA Moskova oldu. CSKA Moskova maçın bitimine 03.40 kala skoru 66-69’a getirdi. Ancak ilerleyen dakikalarda ev sahibi ekip Kirolbet Baskonia savunmada ağırlığını koydu ve hücumda da Tornike Shengelia liderliğinde 9-2’lik seri yakaladı ve skor 74-71’e geldi. Maç sonuda üstünlüğünü korumayı başaran ev sahibi ekip Baskonia sahadan 76-73’lük skorla ayrılmayı başardı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here