Collin Sexton Cleveland’ın Geleceği Mi?

658
Cleveland Cavaliers
Collin Sexton Cleveland'ın Geleceği Mi?

LeBron James’in takımdan ayrılmasının ardından büyük ölçüde kan kaybeden Cleveland Cavaliers, takımı bir şekilde ayakta tutmaya çalışıyor. Takımda belki de şu anda takas açısından en değerli parça olan Kevin Love’ın da isminin geçtiği birçok oyuncu Cleveland’ın takasta kullanabileceği kişiler. Bütün takımın takasa açık olduğu Cleveland’da bir kişi şu an ‘’dokunulmaz’’ olarak duruyor. O da bu sene 8. sıradan draft edilen Collin Sexton. Peki Sexton Cavaliers’a ne verebilir? Şu ana kadar Sexton’ın performansı nasıl?

USA Team Fans
USA Team Fans

Collin Sexton ismi ilk olarak 2016 U17 FIBA Dünya Şampiyonası’nda duyulmuştu. Finalde Türkiye ile karşılaşan Amerika Birleşik Devletleri, Sexton haricinde bu sene seçilen Gary Trent JR. ,  Wendall Carter gibi isimlere sahipti ve final maçını 96-56 kazanmıştı. Final maçında 16 sayı 8 asist ile göz dolduran Sexton MVP seçilmişti. Aradan geçen 2 sene sonrasında Sexton Alabama’da oyununu iyice geliştirdi. Kolej Ligi’nde 1 sene oynamasına karşın 19.2 sayı 3.6 asist ortalaması tutturan oyuncu 19 yaşında Cleveland Cavaliers tarafından seçildi.

Genel oyun yapısı itibariyle dinamik bir oyun kurucu olan Sexton, yırtıcılığı ve içeriye agresif dalışlarıyla dikkat çekiyordu. Bölgesindeki oyunculara göre hafiften cılız kalsa da bunu hiç yansıtmıyor, atletizm ve agresifliğiyle aradaki açığı kapatıyor. Diğer yandan şutlarındaki istikrar eleştirilse de çok iyi bir serbest atıcı olarak gözüküyor.

Sexton’ın NBA Yaz Ligi macerası da dolu dizgin devam ediyor. Washington Wizards’a karşı ilk maçına çıkan Sexton 15 sayı 7 ribauntluk performansı ile sağlam bir başlangıç yaptı. Chicago’ya karşı olan ikinci maçta 14 sayı ve 2 asist bulabilen Sexton bu maç özelinde beklentilerin altında kalsa da patlama yaptığı maç Indiana maçı oldu. Pacers’a karşı 21 sayı 4 asist bulan Sexton, Cedi Osman ile birlikte takımın iki liderinden biri olarak gözüktü. Cedi’nin oynamadığı Sacremento Kings maçında ise sahanın lideri tamamen Sexton’dı. 25 dakikada 25 sayı 7 asist 4 ribauntluk performansı ile müthiş bir işe imza atan guard, takımına 96-84’lük galibiyeti getirdi ve Cleveland Yaz Ligi’nde play-off oynamaya hak kazandı.

Şimdiden beğenileri üzerinde toplayan Sexton’ın normal sezonda Cleveland içinde nasıl bir rol alacağı merak konusu. Bulacağı dakikaları iyi değerlendirir ve kendini geliştirmeye devam ederse Collin Sexton’ın önümüzdeki yıllarda elit oyun kurucu seviyesine çıkması hiç de sürpriz olmayacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here