Tony Wroten mı? O kim ya?

459
Sixers
Tony Wroten mı? O kim ya?

Tony Wroten… 1.98 boyunda 92 kilogram ağırlığında 2012 yılında Memphis Grizzlies tarafından 1. Tur 25. sıradan seçilen ve her iki gard pozisyonunda da oynayabilen bir oyuncuydu. 2013 yaz döneminde 76ers’a 2. tur seçme hakkı karşılığında takas edildi. Aynı yaz Jrue Holiday ile yollarını ayıran 76ers için hepimizin bildiği “The Process” -süreç- yani yeniden yapılanma dönemi başlamıştı. Tony de bu dönemin 76ers’a kazandırdığı ilk oyunculardan biriydi. O sürecin başlangıcıydı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Memphis’te geçirdiği çaylak sezonunun ardından nihayet süre alabileceği bir takıma gitmişti. Oynadığı ilk iki sezonda 26.1 dakikada 14.2 sayı, 3.1 ribaund, 3.7 asist ve 1.2 top çalma ortalamaları yakalayan Wroten, maç içerisinde genelde penetreleriyle göz önüne çıkarken bazen yaptığı güzel asistleri de boş geçemeyiz.

Fakat her şanssız başa olan onun başına da oldu Ocak 2015’te diz ön çapraz bağlarını yırttı. İlk 30 maçta takımın en skoreri olarak 16.9 sayı, 5.1 asist, ve 1.6 top, çalma oranlarıyla oynuyordu. Sağ dizindeki çapraz bağlarını ikinci kez koparıyor olması -birincisi üniversite üçüncü sınıfta kopuyor- dolayısıyla tedavisi bittikten sonra tam olarak geri dönemedi.

Sakatlıktan döndükten sonra NBA’de tutunamadı ve 76ers tarafından o zamanki adıyla D-League’e gönderildi fakat orada da bir süre sonra kontratı feshedildi ve serbest kaldı. 2015 yazında Knicks tarafından imza şansı tanındı fakat orada da bir takım disiplinsizlik problemleri sebebiyle gönderildi. Gönderildikten birkaç gün sonra Grizzlies’ten teklif alan Wroten tekrar NBA’ye dönme şansını yakaladı fakat orada da rotasyona uyum sağlayamadığı için yaklaşık 2 ay sonra tekrar kontratı feshedildi. Tony bu sezona kadar G-League’de oynamaya devam etti.

Belki de şampiyon bir takımda sağlam bir rotasyon oyuncusu olabilecek potansiyeldeyken yaşadığı talihsiz bir sakatlıkla NBA’de tutunamadı. Belki de onu bu yazıyı okuyan insanların yarısı tanımayacak bile.

Yunus Emre Karabıyık

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here