Chicago Bulls, Wade ile Yollarını Ayırdı

265
Wade Buy-out

Chicago Bulls, 35 yaşındaki Dwyane Wade ile buyout anlaşmasına vardı. Böylece Wade önümüzdeki sezon Bulls forması giymeyecek. Wade yaklaşık 8 Milyon $ alacağından vazgeçerek serbest kaldı. Wade’in 23.8 milyon dolarlık astronomik maaşı ve değişen planları sebebiyle veteran oyuncuyu artık kadrosunda istemeyen Bulls 15 milyon dolarlık fesih bedeline razı olarak sözleşmeyi sona erdirdi. Wade’in Bulls macerası sadece 1 sezon sürdü.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Wade, ayrılığın ardından verdiği demeçte; “Bulls’ta oynamak rüya gibiydi. Playoff oynadık. Fakat yönetim bir karar verdi ve bu karara saygı duyuyorum. En büyük hayal kırıklığım Boston’a 2-0’dan elenmemiz oldu. Rondo sakatlandı. Eğer sakatlık olmasaydı başka bir şey konuşuyor olurduk. Butler’ın ayrılmasına da çok şaşırdım. Böyle bir oyuncu takımda kalmalıydı. Gitmek istediğim yerlere bakacağım bir liste var. Benim için önemli olan doğru rol. Hala oynayabildiğimi düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli oyuncuyla Spurs, Heat, Cavs, Thunder yakından ilgileniyor. Carmelo Anthony ve Paul George, Dwyane Wade’i Okc’ye gelmesi için ikna etmeye çalışıyorlar. Ayrıca Twitter’da Dwyane Wade, bir kullanıcının “Az önce Wade’in de OKC’e gideceğini okudum.” tweetini beğendi. Öte yandan Wade için en pahalı teklifi Miami 4.2 milyonla verebiliyor. Geçtiğimiz aylarda Wade, büyük oğlunu Miami’de ki eski okuluna yazdırmıştı. Yıldız oyuncunun nereye gideceği merak konusu. Wade için San Antonio Spurs  3,3 milyon dolar, Cavs 2.5 milyon dolar, OKC ise 2.3 milyon dolar verebiliyor. Cavs 35 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katarsa; 10 milyon 500 bin dolarlık lüks vergisi ödemek zorunda kalacak.

Tecrübeli yıldız geçen sene yaz döneminde 13 yıldır formasını giydiği Miami Heat’ten ayrılarak Bulls’a transfer olmuştu. Wade yeni takımında ilk sezonunda, 18.3 sayı3.8 asist4.5 ribaunt ve 1.4 top çalmayla mücadele etti.

Dwyane Wade’in Profesyonel kariyeri
Yıllar Takım
2003–2016 Miami Heat
2016–2017 Chicago Bulls
NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here