Tony Parker Geri Dönüyor

260
San Antonio Spurs

San Antonio Spurs’ün, Houston Rockets ile karşılaştıkları playoff serisinde dizinden kötü bir şekilde sakatlanarak oyunu terk eden ve sonrasında sezonu kapatan 35 yaşındaki tecrübeli yıldız Tony Parker, geçirdiği ağır ameliyat sonrası parkelere erken Ocak ayında döneceği açıklanmıştı. Ancak bu geri dönüş daha erken olabilir.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Parker sol üst bacağındaki kuadriceps kasını yırtmıştı. Geçirdiği ameliyat sonrası rehabilitasyon sürecinde olan 35 yaşında ki Fransız guard, yavaş yavaş koşmaya başladı. Tony Parker’ın geçtiğimiz hafta çekilen MR’ında sakatlığını atlattığı ve sezon öncesi hazırlık kampına katılabileceği açıklandı.

San Antonio Spurs

Parker konuyla ilgili olarak; “süreçten çok memnunum. Doktorların verdiği habere çok sevindim. Beklenenden önce sahada olacağım. Bacaklarımı güçlendirmem gerekiyor. Eski formuma kavuşmam için 2 ay süreye ihtiyacım var. Daha önce Ocak ayında oynayabileceğim söylenmişti. Bu benim için mükemmel bir haber.” ifadelerini kullandı. Tony Parker’ın Kasım 2017’den itibaren takımındaki yerini alması bekleniyor.

Tony Parker, 35 yaşında olmasına rağmen normal sezonda oynadığı 63 maçta ortalama 25.2 dakika sahada kalarak 10.1 sayı ve 4.5 asist istatistikleriyle oynadı. Tecrübeli Fransız 2002’den beri formasını giydiği San Antonio Spurs ile 2003, 2005, 2007, ve 2014 yıllarında 4 NBA Şampiyonluğu kazandı. Parker’ın muhtemelen seneye son sezonu olacağı düşünülüyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here