Miami Heat Başkanı Pat Riley’nin Dragon Avı

300
Miami Heat Başkanı Pat Riley'nin Dragon Avı

Bu sezon ortasında Phoneix Suns’tan kardeşi Zoran Dragic ile birlikte Miami Heat’e katılan Goran Dragic hakkında sözleşme yenileme arifesinde birkaç söz söylemek istedim.

Goran Dragic 2015 yazı için serbest kalacağını açıkladı. Miami taraftarı kısa sürede güzel bir bağ kurduğu Dragic’in bu kararının ardından büyük tepki gösterdi. Tabi ki bu Dragic ile sözleşme imzalanmayacak anlamına gelmiyor ama neden hemen imzaya gidilmediği ise akıllarda soru işareti bırakıyor.

Gönlümüzün Prensi Dragon

Goran Dragic Miami Heat
Goran Dragic Miami Heat

Goran Dragic; Bana göre Miami Heat’in, Tim Hardaway’den sonra en iyi guard’ı olacak. İlk olarak çok komplike bir oyuncu olduğunu belirtmeliyim. Her gün bir başka özelliği ile rakibi vuran Dragic, gerçekten iyi bir oyun kurucu hakimiyetine ve görüşüne de sahip. Hücumda takımın vitesini arttırıp küçültmesi ve en önemlisi gerektiğinde sorumluluğu hem hücum hem de savunmada üstlenebilmesi onun en büyük özelliği. Ayrıca karakteri ve takım içi uyumu ile kontrat yenilemeyi bırakın, bu takımın franchise guard’ı olacak potansiyelde. Daha 28 yaşında ve Dwyane Wade’in yanında bir veya iki senede büyük bir yol kat edecek gibi duruyor. Bu kısa dönemde, takım sakatlıklarla uğraşırken 40 yıllık Heatli gibi oynaması gerçekten umut vericiydi. Son olarak Norris Cole’un gidişi, Shabazz Napier’ın daha tam anlamıyla bir NBA oyuncusu olmaması ve Mario Chalmers’ı ilk 5’te görmek istemeyen bir Miami Heat taraftarı varken bu işi Pat Riley çözmeli.

Bir de basında çıkan Rajon Rondo haberleri var. Ne derece doğru bilemiyorum fakat Miami Heat taraftarının Dragic-Wade-Deng-Bosh-Whiteside ilk 5’ini sahada görmek için can attığını hissediyorum.

Bonus : Oyun kurucu kimliği dışında içeri korkusuzca yaptığı penetreler ve sağlam bitirişleri onun en büyük silahı.

Dip Not : İyi bir orta mesafe şutu var fakat 3 sayılık atışlar için biraz çalışmalı.

“Gönlümüzün Prensi Dragon” Uzun yıllar Miami Heat’in guardı olacak ve belki bir gün forması AA Arena’ya asılacak diye umuyorum.

Sizeler de Goran Dragic ve Miami Heat‘in gelecek sezon için oyun kurucusu hakkında fikirlerinizi belirtin. Son sözümüz Let’s Go Heat !

Can Güngör

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here