Cedi Osman’ın Eurobasket Performansı

472

Geçtiğimiz sezon Anadolu Efes formasıyla başarılı bir grafik çizen genç yıldız, yaz döneminde NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ın yolunu tutmuştu. Cedi, Eurobasket 2017’de gösterdiği performans ile herkesin beğenisini topluyor. Bitmeyen enerjisi, hırsı, oyunun her iki yönünde de sorumluluk alıp son topa kadar inatla ve özveriyle mücadele ediyor. Cedi Osman’ın Eurobasket 2017’de ki performansını gelin yakından inceleyelim.

22 yaşındaki Cedi Osman, Milli Takımımız da istatistiklerin tamamında ilk sırada yer alıyor. Maç başına 16 sayı, 5 ribaunt ve 3,8 asist ile mücadele eden Cedi, takımımızın en büyük silahı konumunda. Serbest atışlarda %82 isabet oranı yakalayan Cedi, ribaundlarda 0,5 hücum ribaundu, 4,5 savunma ribaundu aldı.

Cedi, saha içinde %35,9 isabet oranıyla oynarken, %40 ikilik, %31,8 üçlük isabeti buldu. Ortalama 3,3 faul 1,8 top kaybı yaparken, 2,5 top çalma ve 1 blok ortalamalarını yakaladı. Cedi bu istatistikler doğrultusunda 17,8 verimlilik puanına sahip.

Forvet kılasmanın da turnuvada verimlilik genel sıralamasında üçüncü sırada yer alan Cedi, maç başına sayı ve toplam sayı ortalamasında ise ilk beşte yer alıyor. 140 dakika sahada kalan Cedi, en çok süre alan üçüncü oyuncu konumunda.

Turnuvaya zorlu Rusya maçıyla başlayan 12 Dev Adam’da Cedi ilk maçta 36 dakika sahada kalırken, 28 sayıyla göz kamaştırmıştı. Britanya karşısında 34 dakika sahada kalıp 11 sayı ile oynarken, Sırbistan maçında ise 38 dakikada 15 sayı bulmayı başardı. Son oynanan Belçika maçında 32 dakika sahada kalan Cedi mücadeleyi 10 sayıyla tamamladı. Top çalma listesinde ise ilk sırada yer almakta.

Cedi Osman hem hücumda hem savunmada çok istekli. Turnuvaya harika bir başlangıç yapan Cedi, sonraki maçlarda biraz daha az sayı ile mücadele etmiş olması kimseyi yanıltmasın. Savunmadaki başarısı, vurduğu bloklar ve çaldığı toplarla son topa kadar mücadelesini bırakmayan Cedi, genç yaşına rağmen büyük sorumluluk ve bilinçle oynuyor. Şüphesiz her maç ondan çok şey bekliyoruz.

12 Dev Adam

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here