12 Dev Adam’ın Rakibi Letonya

241
Eurobasket 2017

12 Dev Adam, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu’ndaki 5. ve son maçında bugün saat 20:45’de  Letonya ile karşılaşacak. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak maç NtvSpor’dan naklen yayınlanacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Letonya turnuvaya tam kadro gelen takımlardan biri. Uzunlarıyla fark yaratan Letonya, son olarak Rusya’yı etkili oyunuyla farklı yenmişti. NBA’de forma giyen Porzingis, Olympiakos’lu Janis StrelnieksBertans kardeşler ve Timma Letonya’nın etkili ve sıkıntı yaratacak oyuncuları olarak göze çarpmakta. Porzingis’in çok yönlü oyunu ve dış şut tehdidi oyun dengemizi bozabilir. Letonya’ya karşı sert oynamalı ve savunmada fiziksel teması arttırmamız gerekiyor. Onların temposuna çıkıp, şut atma yarışına girmek sonumuzu getirir. Tempolu oyundan ziyade sakin, dengeli ve sabırlı oynamamız çok önemli. Letonya’nın, Ufuk Sarıca’nın yer yer ikili sıkıştırmalara başvurduğu tam saha baskısında erken ceza şutları bulabilmesi muhtemel. Öte yandan Janis Timma’nın, kısa beşlerimize karşı sırtı dönük oyunda sorun yaratması muhtemel.

Bu maçın gizli kilit isimleri Semih Erden ve Sinan Güler olacak. Gösterecekleri ekstra performans bizi galibiyete götürebilir. Oyunun temposunu kontrol edip, erken faul problemine girmeden sert savunma yapmamız çok önemli. Strelnieks – Dairis Bertans ikilisini baskıyla yaydan çıkarmayı başarabilirsek, favori olarak görülen Letonya’ya karşı bir şansımız olabilir. Ayrıca son topa kalmadan bu işi bitirmemiz gerekiyor. Aksi taktirde yetenekli ve kaliteli bir takım olan Letonya karşısında şansımızın az olduğunu düşünüyorum.

A Milliler, grubu 4. sırada tamamlaması durumunda, turnuvanın favorileri arasında gösterilen ve C Grubu’nu lider bitirmesi kesinleşen İspanya ile son 16 turunda karşı karşıya gelecek. Türkiye, Letonya’yı yenerek 3. sırayı alması durumunda ise C Grubu’nu ikinci sırada tamamlaması kesinleşen Hırvatistan ile eşleşecek.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here