Love: “Devam Edin ve Bana Ceza Verin. Çok Param Var.”

3378
Devam Edin ve Bana Ceza Verin. Çok Param Var

Cleveland Cavailers takımının deneyimli pivotu Kevin Love geçtiğimiz günlerde, maçta ve antrenmanlarda sergilediği agresif tavırlar yüzünden olay olmuştu.

The Athletic kaynaklarına göre Love, antrenmanda duygusal bir patlama yaşayarak takım genel menajeri Koby Altman’a bağırmaya başladı. Bağırması esnasında takımdan memnun olmadığını söyleyen Love, en son takımda ruh yok diyerek sahadan ayrıldı.

Bu olaydan sonra Cleveland Cavaliers’ın Toronto Raptors’a 117-97 yenildiği maçta sinirden yedek sandalyelerine vurması sonrası da 1000 dolar ceza aldı. Bu olaylar yaşanırken Love, instagram sayfasından Joker’in zorla kendini güldürdüğü fotoğrafı paylaşarak hislerini anlattı.

LeBron James’in ayrılmasından sonra istediği ivmeyi yakalayamayan Cavaliers takımında ise bir hayal kırıklığı mevcut. Bu hayal kırıklığının birikmesi, 5 kez all-star olan Love’ın maçlarda agresif hareketler göstermesine sebep oluyor.

Kevin Love Takas Edilecek Mi?

En son dün gerçekleşen maçta Love, takım arkadaşı Collin Sexton’ın pota altında Chris Paul ile ters eşleşmeyi görmeyip süreyi eritmeye devam etmesiyle sinirden üçlük dışına çıkıp topu aldı. Sonrasında ise Cedi’ye topu çok hızlı bir şekilde fırlattı. Bu olaylardan sonra Love’ın daha önceden kendisini para cezası ile tehdit eden takım genel menajeri Altman’a sesini yükselterek “Devam et ve bana ceza ver. Çok param var” dediği gün yüzüne çıktı. Love, maç sonrası Instagram’da önceki maç sıkıntı yaşadığı takım arkadaşı Sexton ile paylaştığı fotoğrafın altında açıklama yaparak medyanın her şeyi abarttığını söyledi.

“Bir sürü gerçek olmayan şey paylaşılıyor. Ama şunu öğrendim, yaşadığımız dünyada insanlar suçlamalara göre yargılanıyor delillere göre değil. Takım arkadaşlarımı seviyorum.”

Bu açıklamalarıyla Love, takımda kimseye kastı olmadığını belirtmiş oldu. Yenilmeyi kaldıramadığı için böyle davranan Love yaptığı açıklamalara rağmen takımdan hala memnun değil. Takımdan memnuniyetsizliğini dile getiren Love’ın yakın zamanda takas istemesi bekleniyor. Yıllık 30 milyon dolar alan ve 3 yıllık sözleşmesi duran 31 yaşındaki Love için ise bu şartları kabul edecek takım bulması zor gibi gözüküyor. ESPN’den Adrian Wojnarowski, Love’ın yaşına ve aldığı yüksek ücrete rağmen Jazz, Celtics ve Heat gibi takımların takasla ilgilenebileceği söyledi. 

Eren Solak

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz