Bu Takımlara Play-Off Haram!

761
Bu Takımlara Play-Off Haram!

Müthiş bir çekişme içinde geçen NBA’de normal sezon sona erdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Özellikle Doğu Konferası’nda son play-off biletinin sahibinin belli olacağı karşılaşmada Detroit ligin zayıf rakibi New York Knicks’i 115-89’luk skorla mağlup etti ve en yakın takipçisi Charlotte Hornets’ı play-off’un dışına itmeyi başardı.

Play-off mücadelesinin zorlu yolunda bazı takımlar normal sezon içerisinde gösterdikleri performanslarla bizleri şaşırtmazken; bazı takımlar ise hayal kırıklığı yaratarak play-off özlemine yine son veremedi. Bu takımların en başında LeBron James’li Los Angeles Lakers yer alıyor.

Los Angeles Lakers ile beraber play-off özlemi hat safhaya çıkan başka takımlarda var. Gelin onlara hep birlikte bakalım:

1- Sacramento Kings 13 sene (2007-2019): Play-off biletini en son 2005-2006 yılında 44-38’lik derecesiyle alan Kings’in hasreti 13 yıla çıktı ancak bu sezon gösterdiği performansla gelecek adına en fazla pozitif mesaj veren takım da yine Kings oldu. Güçlü Batı Konferası’nda mücadelesini sonuna kadar veren Kings; genç, dinamik ve yıldız adayları oyuncularıyla gelecek sezonun play-off adaylarından birisi olduğunu bizlere gösterdi.

2- Phoenix Suns 9 sene ( 2011-2019): Phoenix Suns, Phoenix Suns… 3 sezondur Batı’da sonunculuktan kurtulamayan Suns, sezona Ayton ve Booker gibi genç yıldızlarla başlasa da yine umduğunu bulamadı ve sezonu 63 mağlubiyetle tamamlayarak play-off hasretini 9 seneye çıkardı. Suns en son play-off yaptığında tarihler 2009-2010 sezonunu gösteriyordu.

3- Los Angeles Lakers 6 sene(2014-2019): Sezonu büyük umutlarla açan ancak büyük hayal kırıklıklarıyla bitiren bir takım Lakers. Takımda büyük bir yeniliğe giden Lakers, hiçte iyi sinyaller vermediği bir sezonda daha play-off’un dışında kalarak özlemini 6 seneye çıkardı.

4- New York Knicks 6 sene(2014-2019): NBA’in ve Doğu’nun en başarısız takımı olan New York açıkçası bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Çok dağınık bir takıma ve performans olarak ne yapacağı belli olmayan dengesiz oyunculara sahip New York bu sene de konferansında sonuncu olarak sonuncu oldu ve play-off’ların yanından bile geçemeyerek play-off’lara katılamama süresini 6 yıla çıkardı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here