Cedi Osman Sezonu Nasıl Geçirdi?

1546
Cedi Osman Sezonu Nasıl Geçirdi?

NBA’de 82 maçlık normal sezon dün gece oynanan maçlarla tamamlandı. Play-Off şansını matematiksel olarak çok öncelerden kaybeden Cleveland Cavaliers normal sezonu geçtiğimiz gece Charlotte Hornets karşısında aldığı 124-97’lik mağlubiyetle tamamlamıştı.

LeBron’un gidişinden sonra deyim yerindeyse ”çöküş devri”ne geçen Cleveland Cavaliers’da forma giyen temsilcimiz Cedi Osman, bu gidişi kendi adına pozitife çeviren tek isim oldu desek yanlış olmaz. Geçtiğimiz dönem rotasyonda yer alan ve sadece 11 dakika süre alabilen Cedi, bu sezon dakikalarında müthiş bir artış gösterdi ve maç başına ortalama 32 dakika sahada kaldı. Sürelerinin artmasıyla birlikte kullandığı şut sayısını da arttıran Cedi, geçtiğimiz sene maç başına sadece 3 şut kullanırken, bu rakam bu sene 11’e çıktı.

Cedi’nin bu sezon en büyük gelişme gösterdiği noktalara bakacak olursak gözümüze çarpan üç nokta var. Bunlar sayı ortalaması, ribaund ve serbest atış yüzdesi. NBA’de geçirdiği ilk sezonunda 3.9 sayı ortalamasıyla oynayan temsilcimiz, bu sene sahada kaldığı dakikaların hakkını vererek ortalamasını 13’e çıkardı ve takımının en skorer dördüncü ismi oldu.

Cedi’nin oyununda fark eden bir diğer konu ise ribaundlar. Boyalı bölgeye daha çok girmeye başlayan Cedi, geçtiğimiz sezon maç başına 2 ribaund alırken bu sezon bu rakamı 4.7’ye çıkardı. İlk sezon özellikle serbest atışlarda büyük sıkıntı yaşayan temsilcimiz %56.5 gibi düşük bir yüzde de kalmıştı. Bu eksikliğinin farkında olan Cedi, çalışmalarının karşılığını alarak bu yüzdeyi de %77.9’a çıkardı.

Oyununda geliştirdiği bu özellikleri sayesinde NBA Yükselen Yıldızlar maçında Dünya Karması ekibinde yer almaya hak kazanarak bizlere büyük bir gurur yaşattı.

Cedi Osman kariyer maçını da bu sezon içerisinde oynadı. Miami Heat karşısında 11/20 saha içi isabetiyle 29 sayı üreten genç yıldız NBA’deki en yüksek sayısına ulaştı. Cedi ayrıca Boston’a 25, Washington’a 26, Portland’a karşı da 27 sayı attı.

Akıllarda kalan en kötü performansını ise Phoenix Suns karşısında sergileyen Cedi, 1/12 saha içi isabetiyle oynayarak 3 sayıda kalmıştı.

Takımı adına güzel bir sezon olmasa da, kendisi ve gelişimi açısından güzel bir sezonu bırakan temsilcimize gelecek sezonlarda da başarılar diliyorum. Umarım gelişiminin her sene üstüne koyarak devam eder ve All-Star’da olmaya hak kazanır.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz