Barcelona’da Soğuk Duş: Barcelona-Fenerbahçe Beko

201

Turkish Airlines Euroleague Çift Maç Haftası’nın ilk maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, deplasmanda Barcelona ile karşılaştı. De Colo ve Westermann’dan yoksun olan Sarı Laciverliler, maçtan da 89-63 gibi farklı bir skorla mağlup ayrıldı. Bu skorla Fenerbahçe Beko 2 galibiyette kalırken, Barcelona 7.galibiyetini aldı.

MAÇTAN NOTLAR:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Maç karşılıklı basketlerle başladı. Lauvergne’in 6 sayısına karşılık Higgins’in 11 sayısı ile ilk 7 dakika geçildi. Lauvergne’e çalınan sportmenlik dışı faulden Mirotic 2 serbest atış isabetiyle skoru 21-13’e getirdi. Kalinic’in smacıyla farkı 6’ya düşürdük. Tomic üst üste 4 sayı ile farkı çift hanelere çıkarttı. İlk çeyrek 25-15 sona erdi.

İkinci çeyrek Davies’in smacı ile başladı. Melih’in üçlük isabeti ile farkı 9’a indirdik. Güzel bir Alley-Up setiyle farkı tekrar 11’e çıkarttılar. İlk çeyreğe göre daha kısır geçen çeyrekte her iki takım da hücumlarda top kaybı yaptı. Çizgiden çok şu dakikaya kadar isabet bulamadık. Hanga smaç ile farkı 13’e çıkarttı. Lauvergne karşılık verdi. Hanga bir de üçlük yolladı ve skoru 40-26’ya getirdi. Mirotic farkı 16’ya çıkarttı. Çeyrek sonunda Datome harika bir blok vurdu ve çeyrek sona erdi. 44-30.

Üçüncü çeyrek Abrines’in üçlüğü ile başladı. Mirotic farkı 19’a çıkarttı. Vesely basket faulden bulduğu sayı ile skoru 51-34’e getirdi. 0/8 serbest atış ile oynuyoruz. Hanga üçlüğü yolladı ve farkı 20’ye çıkarttı. Bir basket de Davies’ten geldi. Higgins hızlı hücumda farkı 24’e çıkarttı. Sloukas ile 9.denememizde ilk serbest atış isabetimizi bulduk. Hücumdaki tek silahımız Lauvergne’nin basketiyle skor 60-38’e geldi. Üçüncü çeyreği 27 sayı geride kapattık.

Son çeyreğe Datome’nin üçlüğü ile başladık. Oriola’nın basketiyle skor 69-43’e geldi. Stimac’ın 4 sayısı üzerine bir üçlük de Melih’ten geldi ve fark 21 sayıya düştü. Datome farkı 19’a indirdi. Kuric’in üçlüğü ile skor 76-56’ya geldi. Bir üçlük de Abrines’ten geldi. Davies’ten bir smaç daha geldi ve farkı 25’e çıkarttı. Higgins’in üçlüğü ile skor 86-58’e geldi. Abrines’in üçlüğüne Ekrem Sancaklı karşılık verdi ve maç 89-63 sona erdi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here