BSL’deki Son 2 Maç ve Tüm Eşleşme İhtimalleri

113
BSL'deki Son 2 Maç ve Tüm Eşleşme İhtimalleri
BSL'deki Son 2 Maç ve Tüm Eşleşme İhtimalleri

2023-204 Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde play-off eşleşmelerinin tamamı, oynanacak 2 erteleme maçının ardından belirlenecek. Lig lideri Anadolu Efes’in ve ligi 2. sırada bitirmeyi garantileyen Fenerbahçe Beko’nun rakipleri henüz belli değil.

Erteleme Maçlarından Önceki Puan Durumu

Şu an itibarıyla ligdeki puan durumunu, Türk Telekom ve Bursaspor arasındaki ikili averajı da dikkate alarak düzenledik.

İlk 6 sıradaki takımlar ligi bulundukları yerlerde bitirmeyi garantiledi. 7. ve 8. sırayı alacak takımlar ise henüz belli değil. Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko rakiplerini beklerken; Beşiktaş Emlakjet, Manisa ile; Pınar Karşıyaka da Galatasaray Ekmas ile eşleşti.

Euroleague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun yoğun maç programı nedeniyle ertelenen maç 11 Mayıs Cumartesi ve 13 Mayıs Pazartesi günleri oynanacak.

Oynanacak bu 2 maça göre sıralamadaki tüm ihtimalleri, dolayısıyla da tüm eşleşme ihtimallerini tablo halinde hazırladık.

Tüm İhtimaller

Türk Telekom, Bursaspor’u sezon içinde oynanan 2 maçta da yendiği için ikili averajda üstün durumda. Bursaspor kaybederse, Türk Telekom üst sırada yer alacak gibi düşünebilirsiniz ama Büyükçekmece son maçı kazanırsa bu kez 3’lü averaj söz konusu oluyor; üç takım arasındaki maçlara baktığımızda Büyükçekmece’nin üstünlüğü var. Üçlü averaj ihtimalini yeşil renkteki 4. ihtimal satırında görebiirsiniz. Bu durumda 7. Aliağa ve 8. Büyükçekmece olacak.

Aliağa Petkimspor play-off’lara kalmayı garantiledi. Fenerbahçe Beko, Bursaspor’u yenerse (3. ve 4. ihtimal); Aliağa Petkimspor, Fenerbahçe Beko ile eşleşecek. Eğer Bursaspor, Fenerbahçe Beko’yu yenerse (1. ve 2. ihtimal), bu kez Aliağa Petkimspor sezonu 8. sırada tamamlayacak ve Aliağa’nın rakibi Anadolu Efes olacak ve Fenerbahçe’nin rakibi de Bursaspor olacak.

Türk Telekom’un play-off’lara kalabilmesi için Fenerbahçe Beko’nun 2 maçı da kazanması gerekiyor (3. ihtimal)

2024 BSL Play-off’lar 15 Mayıs Çarşamba günü başlayacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz