Khimki Son Saniyede Kazandı

299

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta maçında Khimki Moskova sahasında Malaga’yı konuk etti. Malaga maçın büyük bir bölümünü önde götürmesine rağmen son saniyede kazanan Khimki oldu. Khimki 21. maçında 12. galibiyetini alırken Malaga 13 mağlubiyetini aldı ve son 8 için büyük bir yara aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maça daha iyi başlayan konuk takım oldu. Hücumda McCallum ve Salin ile sayılar bulan Malaga, maçın başında rakibine sayı şansı vermedi ve ilk 3 dakikayı Malaga 0-5 önde geçti. Bu bölümden sonra Khimki Shved ile ilk sayılarını bulsa da kısa oyuncularının hücumun genelinde yaşadığı sıkıntılarla birlikte McCallum’un bulduğu sayılar Malaga’yı önde tuttu (4-9). Son 3 dakika ise maç başından beri olduğu gibi her iki takım için de hücum anlamında başarısız ve top kayıpları ile geçti. İki takım da saha içi isabet bulmakta çok zorlandı. Khimki’de Shved’in bulduğu orta mesafe atışlar skoru dengeledi. Malaga Waczynski’nin son saniyede bulduğu isabet ile ilk çeyreği 9-11 önde kapattı. Shved takımı adına ilk çeyrekte bütün sayıları atan isim oldu.

İkinci çeyrekte iki takım da hücuma biraz daha ısındı. Jenkins ve Thomas’ın sayılarına Shermadini ile cevap veren Malaga ilk 4 dakikayı 16-20 ile geçti. Shved’in tekrar oyuna girmesiyle birlikte hücumlarından sayılar bulmaya başlayan Khimki, çeyreğin orta bölümünde 21-20 öne geçti. Malaga ise her ne kadar Shved’i durduramasa da çeyrek sonunda Milosavljevic ve Waczynski ile yakaladığı seriyle beraber tekrar öne geçti ve ilk yarıyı 31-39 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe Khimki hızlı başladı. James Anderson’dan gelen iç ve dış isabetler ile birlikte Khimki ilk 3 dakikada farkı 3’e indirdi (38-41). Orta bölümde iki takım da yaptıkları top kayıplarından potaya gitmekte oldukça zorlandı. Khimki’de Shved’in sayılarına McCallum ile cevap veren Malaga bu dakikalarda farkı çift hanelere çıkarmayı başardı (42-52). Çeyrek sonunda ise her iki takım da sık sık çizgiye geldi. Serbest atış çizgisinden hata yapmayan Khimki, farkı indirmeyi başarsa da Malaga son 10 dakikaya 49-55 önde girdi.

Khimki son çeyreğe iyi başladı. Honeycutt’ın çeyreğin ilk dakikalarda hem hücum hem savunma yönünde gösterdiği çabayla birlikte farkı azaltan Rus ekibi, maçın bitimine 7 dakika kala eşitliği yakaladı (55-55). Çeyrekteki ilk sayılarını 5 dakika sonra Waczynski ile bulan Malaga, Augustine’in boyalı alandan bulduğu sayılar ile birlikte tekrar öne geçti ve son 3 dakikaya 57-63 önde girdi. Son 3 dakika kıran kırana geçti. Shved bulduğu üçlükle farkı 3’e indirse de Waczynski’nin cevabı gecikmedi ve Malaga 1.30 dakika kala farkı tekrar 6 sayıya çıkardı(60-66). Khimki aldığı hücum ribaundu ve sonrasında Malaga’nın top kaybı ile bulduğu sayılarla 30 saniyede 6 sayılık farkı indirdi ve eşitliği sağladı. Malaga’nın hücumlardan üst üste boş dönmesi ile birlikte son hücum ev sahibine kaldı. Shved’in girmeyen üçlüğünü tamamlayan Gill, takımına 68-66’lık galibiyeti getirdi.

Khimki’de Shved 22 sayı 4 ribaund ile maçın yıldızı olurken Honeycutt 11 sayı 15 ribaund ile oynadı. Malaga’da Waczynski’nin 16 sayısı mağlubiyete engel olamadı.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here