Ben Lanet Olası Bir Problemim: LeBron James

1009
Ben Lanet Olası Bir Problemim: LeBron James

LeBron James’in kariyerinin başından beri elde ettiği başarılarını tek tek anlatmaya çalışsak çok uzun zamanımızı alacaktır. Kral lakaplı LeBron James, kariyerinin sonlarına doğru istatistiklerini o kadar yükseltti ki hepimizi hayretler içerisinde bıraktı diyebiliriz. Peki bu sezon LeBron James ve Los Angeles Lakers için nasıl geçiyor?

LeBron James adına bu sorunun cevabı tek kelimeyle mükemmel geçiyor olmalı. Fakat aynı güzellemeleri Los Angeles Lakers için yapmak pek mümkün değil. Sezona Russell Westbrook hamlesi ile giren Lakers için beklenti oldukça yükselmişti. Baktığımız zaman o istedikleri üç yıldızlı kadro kurulmuştu. Eğer kadronuzda LeBron James, Anthony Davis ve Russell Westbrook varsa rakipleriniz için ciddi bir gözdağı oluşturursunuz. Tabii koç Frank Vogel için ise bu sezon zorlu bir sınav olacaktı.

Sezona iyi başlayamayan Lakers’da ilk başlarda temel problem Westbrook üzerinden okunmaya başlandı. Çünkü Westbrook, topla oynamayı seven bir oyuncu olduğu için rol paylaşımında ciddi sorunlar oluşturuyordu. Rolünü tam oturttuğu zaman ise Anthony Davis’in sakatlığı ile Lakers adına korkutucu bir senaryo oluşmuştu. Takım adına iyi giden tek şey ise LeBron James’in olağanüstü performansı oldu. 27 maçta oynayan LeBron; 28.6 sayı, 6.5 asist, 7.4 ribaund ve 1.1 blok ortalamalarını tutturdu. Ayrıca NBA tarihinde 35 yaş üstü olup 28.6 sayı, 6.5 asist ortalamaları tutturan tek oyuncu olurken maç başına attığı 3 üçlük isabeti ve 1.1 blok ortalaması ile kariyer zirvesini yaşıyor. NBA’in Benjamin Button’u diyebileceğimiz LeBron James, takımını ayakta tutmaya devam ediyor. Takım arkadaşları ona eşlik ettiği zaman Los Angeles Lakers kazansa da tam anlamıyla bir istikrardan söz edemeyiz. Şu an batıda 6. sırada bulunan Lakers, 39 maçın 20’sini kazanabildi.

Sezon başında 6 numaralı formasına geri dönen LeBron James, bizlere Miami Heat günlerinden kesitler sunmaya devam ediyor. Son 9 maçta gösterdiği performansla başka bir seviyeye geçen LeBron, adeta “Komple oyuncu nasıl olmalı?” dersi veriyor. Dün gece oynadıkları Sacramento Kings maçında maçı kapatan basketinden sonra LeBron James, Kings benchine dönüp şöyle dedi: “Ben lanet olası bir problemim.” LeBron James, gösterdiği performans ile rakiplerine problem olmaya devam edecek gibi duruyor.

Atakan Koç

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz