Beklenen An Geldi: Klay Thompson Dönüyor

449
Beklenen An Geldi: Klay Thompson Dönüyor

Her spor dalında iyi ve kötü diyebileceğimiz birçok anlardan bahsedebiliriz. Genelde insanların hafızasında kalan fakat hatırlamak istemeyeceği anlar; yaşanılan sakatlıklardır. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin önünde gelir.

2019 NBA Finallerinin 6. maçında Golden State Warriors ile Toronto Raptors karşı karşıya geliyordu. Seride Toronto Raptors 3-2 öndeydi. Üçüncü çeyreğin bitimine 2:22 kala Warriors’ın yıldız oyuncusu Klay Thompson, potaya doğru giderken faul ile durdurulmuş ve kendini yerde bulmuştu. Düşüş anında oldukça korkutucu bir görüntü çizerken uzun bir süre yerden kalkamamıştı. Maçtan sonra yapılan açıklamayla beraber korkulan olmuştu; Klay Thompson’ın sol çapraz bağları yırtılmıştı. Klay, 2019-2020 sezonunu kaçıracaktı. Tabii son 5 yılda 5 NBA finalleri oynayan ve buradan 3 şampiyonluk çıkaran Warriors için Klay’den bir sezon faydalanamayacak olmaları epey üzücü bir süreçti.

2020 yazına girerken sağlıklı bir görüntü veren Klay Thompson, antrenmanlara dahi başlasa da kötü senaryolar üst üste gelmeye devam edecekti. Klay, antrenman sırasında sağ ayağından sakatlandı ve aşil tendonu koptu. Bu kötü olayla beraber Klay Thompson, 2020-2021 sezonunu da kaçırdı. Tedavi süreçlerinin yanı sıra bu durumu rehabilite edebilmek oldukça güç bir durumdu zira Warriors süperstarı arka arkaya iki sezon kaçırmıştı.

2021 yazıyla beraber artık Klay Thompson’ın dönüş tarihi konuşulmaya başlandı. Her seferinde farklı bir tarih ortaya çıksa da son noktayı Golden State Warriors koçu Steve Kerr koydu. Steve Kerr yaptığı açıklamayla, Klay Thompson’ın geri dönüşü için aceleci davranmayarak onun iyi hissettiği zaman geri döneceğini söyledi. Hatta döndüğü zaman ilk beş başlayacağını söyleyerek Golden State Warriors camiasını bir hayli heyecanlandırdı. Artık tüm gözler Klay Thompson’a dönmüştü.

Tarih 31 Aralık 2021’i gösterdiğinde Klay Thompson ilk beş ile antrenmana çıktı. 2019 Haziran ayından itibaren ilk defa ilk beşle antrenmana çıkan Klay Thompson, antrenmanlarda taktığı saç bandı ile yeni bir görünüm içerisine girdiğini hepimize gösterdi. Tarih 3 Ocak 2022’yi gösterdiğinde ise sabah antrenmanına katılan Klay Thompson, arka arkaya tam 24 üçlük isabeti bularak ben hazırım mesajı verdi. Son yapılan açıklamayla beraber Klay Thompson’ın dönüş tarihi belli oldu. Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece Cleveland Cavaliers maçı ile birlikte Klay Thompson, parkelere geri dönüyor. Dile kolay, tam 2.5 sene… Klay’in dönüşü, hepimizi sevindirse de en çok Stephen Curry’i sevindirmiş olmalı. Splash Brothers’ı tekrardan izleyebilmek oldukça keyifli olacak.

Atakan Koç

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz