Baskonia Play-off Yarışında Bende Varım Dedi

343
Baskonia vs Malaga
Baskonia Play-off Yarışında Bende Varım Dedi

THY Euroleague normal sezonunun 19.haftasında iki İspanyol ekibin mücadelesine sahne oldu .Unicaja Malaga,Baskonia Vitoria Gasteiz’i konuk etti. Maçı 85-83’lük skorla kazanan Baskonia Vitoria play-off yarışında bende varım dedi. Maçı kaybeden Unicaja Malaga ise play-off yarışından ciddi derecede uzak kalmış oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maça 2 takım da hızlı hücum ederek başladı ve ilk 2.30 dakika sonunda Nemanja Nedovic önderliğinde Unicaja  Malaga 9-4 önde başladı. Baskonia Vitoria  maça kötü başlayınca 1.periyodun 4.30 dakikasında Baskonia koçu Pedro Martinez mola aldı. Moladan sonra Baskonia yine 6-0 seri yiyerek maç 17-6’ya geldi.  Birinci periyodun bitimine 1.24 kala Jayson Granger sazı eline aldı ve 1 dakika 24 saniyede Baskonia Vitoria 8-2 seri yakalayarak ilk periyotta farkı 2 sayıya kadar indirdi.İlk periyot 21-19 Unicaja Malaga’nın üstünlüğüyle geçti.

Baskonia Vitoria  ikinci periyoda çok hızlı başladı ve Jayson Granger’in art arda 11 sayısıyla  4.30 dakikada 13-4 seri yakalayarak 32-25 öne geçti. Unicaja Malaga’da  birinin bu seriye son vermesi lazımdı ve sahneye Unicaja Malaga’nın 2.16’lık pivotu Giorgi Shermadini çıktı. Giorgi Shermadini 1 dakika içinde 5 sayı atarak farkı 2 sayıya indirdi.Son 4 dakikada iki takımda hızlı hucümlarda bulunarak bol skor attılar ve son 4 dakikada 27 sayı çıktı.

İlk yarıyı Baskonia Vitoria,Unicaja Malaga karşısında  46-43 önde tamamladı.  İlk yarıda Unicaja Malaga’da öne çıkan oyuncular  11 sayı 2 asist Nemanja Nedovic ve 8 sayıyla Giorgi Shermadini, Baskonia Vitoria’da ise öne çıkan oyuncular 14 sayı 3 asist Jayson Granger ve 6 sayıyla Matt Janning oldu.

Üçüncü periyot hızlı hucümlarla başladı ve 1.30 dakika içinde 10 sayı çıktı. Bu periyoda Unicaja Malaga’da Ray McCallum skor anlamında iyi başladı,ona karşılığı Baskonia Vitoria’da Kevin Jones verdi. Üçüncü periyotta 5 dakika geçilirken Baskonia Vitoria’nın 59-54 üstünlüğü vardı. İki takımda kalan 5 dakika da defansif anlamda sert bir mücadele sergilediler, 5 dakikada çoğunluğu faul atışlarından olmak üzere  18 sayı çıktı ve 3.periyot  Baskonia Vitoria’nın  67-64 üstünlüğüyle geçti.

Son periyoda Baskonia Vitoria Rodrigue Beaubois’in üçlüğüyle başladı ve fark altıya yükselmiş oldu. Beaubois’nın üçlüğünden sonra Unicaja Malaga 2 dakika içinde 7-0 seri yakalayarak maçta 71-70 öne geçti. Bu seriden sonra son 6 dakika kala Baskonia Vitoria koçu Pedro Martinez mola almak zorunda kaldı. Moladan Baskonia Vitoria 6-2’lik seriyle döndü ve 76-73 öne geçti. Son 2 dakika 48 saniye kala Janis Timma’nın üçlüğüyle Baskonia Vitoria maçı 79-75’e getirdi. 20 saniye içinde Nemanja Nedovic iki sayılık basketle maçı 79-77’ye getirdi. İki takımda karşılık birer hucümu boş geçtikten sonra,1 dakika 37 saniye kala Johannes Voigtmann iki sayılık atışla skoru 81-77 yaptı ve Unicaja Malaga koçu Joan Plaza fark 4 sayıya yükselince mola aldı. Mola dönüşü Unicaja Malaga Nemanja Nedovicle iki sayılık basket buldu ama buna hemen karşılığı Baskonia Vitoria’dan Tornika Shengelia verdi. Skor 83-79 olunca 38 saniye kala Malaga koçu Joan Plaza bir mola daha aldı. Mola dönüşü Adam Waczynski 2’de 2 serbest atışla farkı 2 sayıya düşürdü. Maçın son anları çok çekişmeli geçiyordu. Jayson Granger top kaybı yaptı ve Unicaja Malaga Alberto Diaz’ın iki sayılık basketiyle maçta eşitliği yakaladı. 5 Saniye kala Baskonia Vitoria koçu Pedro Martinez mola aldı. Mola dönüşü Jannis Timma’nın 2 saniye kala attığı iki sayılık basketle Baskonia Vitoria 85-83 öne geçti. Unicaja Malaga’dan  Dragan Milosavljevic uzaklardan üç sayılık denemesinden isabet gelmeyince maçı Baskonia Vitoria 85-83 kazanmış oldu.

Maçın kazananı Baskonia Vitoria’da öne çıkan isimler 14 sayı 8asist Jayson Granger,17 sayı Jannis Timma ve 13 sayı 3 ribaunt 3 asistle Tornika Shengelia. Son iki saniye kala yediği basketle kaybeden Unicaja Malaga’da öne çıkan isimler 19 sayı  3 asist Nemanja Nedovic, 12 sayı Giorgi Shermadini ve 11 sayı 3 ribaunt 3 asistle Ray McCallum.

Maçın Özeti:

Orhan Pehlivan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here