Real Madrid için Kolay Bir Gece Oldu

916
Real Madrid için Kolay Bir Gece Oldu
Real Madrid için Kolay Bir Gece Oldu

REAL MADRİD 87-69 ANADOLU EFES

Büyük kulüp, hele basketbol adına güçlü takım olmak o kadar kolay değil! “Düşünürün söylediği gibi, hepimiz doğuştan itibaren aynı yolun yolcularıyız. Usulca doğup, süratle ölüme koşuyoruz. Aklımız irademiz ve içimizde oluşturduğumuz “BİZ” sonunda: “ARAYA SERPİŞTİRİLMİŞ, HAYATIMIZDAKİ, FARKLILIK, BİZLERİ BAŞKALARINDAN AYIRANDIR.” Ya korkularımızı yenip “ELMAS” oluyoruz! Ya da “KÖMÜR” ile yetiniyoruz. İşte Real Madrid gibi dünyaya mal olmuş çok büyük markalar Elması bulanlar! Çünkü onlar bu oyunun tamamını inanılmaz oynuyorlar! Onlar hep kazanan oluyorlar. Arada kaybettikleri dışında “kazanma direnci ibresi” hep onlara dönük duruyor. Bir türlü beceremiyoruz. Neyi mi? “UNUTMA, DİYOR FELSEFECİLER UNUTMA: Kalbin gibi bir hayat yaşayacaksın” diyor.
Bizim takım yöneticilerini ve Coachları hep pas geçiyor! Çünkü yıllardır hep söyler ve yazarım. Takım kurarken 1 ve 5 numarayı banko en iyisinden seçeceksin! Ne yazık ki, milyonlarca Avro’lar kötü sıradan oyunculara verilerek, sokağa atılırken! pivot almayı özellikle beceremiyoruz! Bakın Real Madrid, Kuzmic ve Ayon sakatlanınca hemen “ Edy Tavares 25 yaşında NBA deneyimli 2.20’lik dev adam (şu an Euroleague’nin en uzunu sayılır.) ve bu maçta ” Tavares boyalı alanı rakiplerine zindan ederken, hücumda potamıza eli ile topları bırakmayı o kadar kolayca yaptı ki, yediğimiz o kolay basketlere utandım. Acaba bu takımı kuran kimse hiç utanmıyor mu?

MADRİD ANADOLU EFES’E İYİ GELMEDİ

İlk çeyrek 20-14 geçilirken sanki başa baş mücadele ediyor gibiydik! İkinci çeyrek 39-30 Madrid’in lehine bitti. Lull, Ayon ve Kuzmic sakat ama, o “kömürü Elmas yapan beyinler Real Madrid’i bu sene ülkesinde ve Avrupa’da Şampiyonluk adayı” haline getirdiler. Tavares, bizi salladı salladı yordu bitirdi, sonra 40’lık Reyes, 10 sayıyı, boyalı alanımızı yürüyerek attı gitti! En büyük üzüntüm, Kariyerinin tümüne şahit olduğum Ergin Ataman’ın en hüzünlü dönemine şahit oluyoruz. Telekom ile ilk Avrupa macerasında, beş benzemez oyuncu ile Ankara’yı basketbol şehri yapmıştı. Oysa şu hale bakın. Yine de ona güveniyor ve Türkiye’de final oynar diyorum.

Doncic 17 sayı, 5 asist, Carroll 11 sayı ve maçın MVP si Tavares 5/7 ikilik, 14 sayı, 4 blok, 9 ribaund ile 87-69 gibi çok farklı şekilde maçı kazandılar. İstatistik ve maça yansıyan oyun öyle kötü ki, resmen son anlarda maçı seyrederken acı çektim. Çok merak ediyorum Real Madrid gibi kömürleri altın haline getirecek yöneticileri ne zaman bulacağız. Efes adına tek bir oyuncudan dahi bahsetmek istemiyorum. Çünkü oynanan basketbol çok kötü, oyuncuların çaresiz bıraktığı, Ergin Ataman’ın kenara çökerek oturması gerçekten çok acı.

ÖNEMLİ NOT:

1- ALL-STAR Organizasyonunda şu anda ismini vermeyeceğim Federasyona yakın, bir dostla sohbet ettim. Türkiye’de basketbol adına çok önemli şeyler olabilir. Ancak görüntü çok hoş değil. Bunun sorumlusunun sadece kulüp yöneticileri olduğunu! Türkiye’de mutlaka kulüp yöneticilerinin özel olarak eğitilmeli diye fikir alış verişinde buluştuk. Yakında özel konuğum yönetici arkadaşım ile sizlere önemli bilgiler vereceğiz.

2- Panathiniakos-Kaunas maçını izlerken oyuncu kariyeri başarılarla dolu Jacikevucius’un Coach olarak çok büyük bir yıldız olacağına inanıyorum. Kaunas’a Euroleague’nin en iyi basketbolunu oynatıyor. Uzayan maçı Yunan ekibi kazansa da nefesler tutularak izlenen bir maçtı.

İsmet Badem

Real Madrid – Anadolu Efes maçının özeti:

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here