Austin Rivers’ın Yeni Durağı Houston Rockets

475
Austin Rivers'ın Yeni Durağı Houston Rockets

Ligin en kötü yönetilen takımlarının arasında gösterilen Phoenix Suns, 15 Aralık’ta Trevor Ariza’ya karşılık Washington Wizards’tan almış olduğu Austin Rivers’ı takastan sadece üç gün sonra kontratını ödeyip serbest bırakmıştı. Çok tartışılan bu hamleden sonra Austin Rivers ise yeni takımını çabuk buldu ve Houston Rockets ile anlaştı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Chris Paul’un 20 Aralık’ta oynanan Miami Heat maçında sakatlanıp oyundan çıkmasında sonra yapılan tetkikler sonucunda yaklaşık 3 4 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştı. Fakat ESPN’den gelen haberlerde sakatlığın çok ciddi olmadığı 3 haftaya kadar geri dönebileceği belirtildi. Bu sezon zaten yedeklerinden geçen seneki verimi alamayan ve James Harden’ın olağanüstü performansı ile ayakta duran Rockets’ta Paul’un kaybı da tüm dengeleri alt üst etti diyebiliriz. Houston Rockets ise Paul’un yerini en azından geri dönene kadar doldurabilecek oyuncu arayışına girmişti ve bu isim Austin Rivers oldu.

Clippers forması giydiği 2017-2018 sezonunda 61 maçta ortalama 33 dakika sahada kalarak, 15.1 sayı ve 4 asist ile oynadı ve bu performansı ile Clippers’ın sezonun son bölümünde playoff yarışının içinde kalmasını sağlamıştı. Fakat Wizards macerasında Clippers’ta gösterdiği performanstan bir hayli uzak olan Rivers, sadece 29 maçta ortalama 23 dakika süre alabildi ve 7.2 sayı ve 2 asist ile yüzde 39 şut isabetiyle oynadı.

Chris Paul’un oynamadığı 6 maçta sadece 1 galibiyeti olan Houston Rockets’ta, Austin Rivers hamlesi takıma nasıl katkı sağlayacak ilerleyen maçlarda göreceğiz. Fakat Austin Rivers’ın bu sezon için şimdiye kadar ki performansını dikkate almak biraz yanlış olabilir. Çünkü şu ana kadar forma giydiği (ya da giyemediği, Phoenix Suns gibi ) tüm takımların takım olmakla ilgili çok ciddi içsel sorunlar olması Rivers’ın da oyununa yansıdı. Yüksek kontratının Suns tarafından karşılanarak serbest kalması Austin Rivers’ı Houston Rockets için cazip yapan başka bir neden diyebiliriz. Hem maaş bütçesini aşmadan hem de takımdaki eksik olan bir parçayı neredeyse bedavaya takıma katmış oldu. Ayrıca en büyük sorunlarından birisi Austin Rivers ile Chris Paul’un Clippers’ta oynarken aralarının kötü olmasıydı. Fakat Chris Paul’un bu konu ile ilgili herhangi karşı açıklamaması olmaması da Rivers’ın Rockets’a katılmasındaki bir diğer etken.

Akın Türkmen

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here