Antic İspanya’yı Yaktı

189
THY Euroleague
Kızılyıldız İspanya'da galip geldi.

THY Euroleague’de dün akşam oynanan Real Madrid-Kızılyıldız karşılaşmasını 87-83’lük skorla kazanan konuk ekip Kızılyıldız oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ard arda aldığı 5 mağlubiyet sonrası İspanya deplasmanından önemli bir galibiyet alan Kızılyıldız ligde 3 galibiyet, 7 mağlubiyet ile 15.sıraya yükseldi. Ev sahibi ekip Real Madrid ise üst üste ikinci mağlubiyetini alarak ligde 5 galibiyet, 5 mağlubiyet ile 7.sırada yer aldı.

İlk çeyrekte ev sahibi takım Real Madrid Walter Tavares ile bulduğu basket ile karşılaşmanın açılışını yaptı. Konuk ekip Kızılyıldız ise açılış basketinin ardından Taylor Rochestie’nin üç sayılık basketi ile skoru 3-2’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda iki takımda karşılıklı basketler buldu ve çeyreğin bitimine 6 dakika kala skoru 5-5’e getirdiler. Çeyrekteki bu eşitlik uzun sürmedi ve Trey Thompkıns’in üç sayılık basketiyle ev sahibi takım Real Madrid skoru 8-5’e getirdi. Konuk ekip Kızılyıldız da forma giyen Milko Bjelica, ilerleyen dakikalarda bulduğu sayılarla takımının öne geçmesini sağladı ve skor 11-10’a geldi. Çeyreğin sonlarına doğru Real Madrid’in geç yıldızı Luka Doncic sahaya ağırlığını koydu ve Real Madrid ilk çeyreği 24-19 önde geçti.

İkinci çeyrek ev sahibi takım Real Madrid’in ard arda bulduğu basketlerle başladı. Real Madrid’in şutörü Jaycee Carroll bulduğu iki sayılık basketlerle skoru 28-21’e getirdi. İlerleyen dakikalarda savunmada ve hücumda vites yükselten konuk ekip Kızılyıldız, hücumda Milko Bjelica, Mathias Lessort’un basketleriyle skoru 33-32’ye getirdi ve öne geçmeyi başardı. Çeyreğin bitimine 4 dakika kala Fabien Causeur kendisine yapılan faul sonrası kullandığı iki serbest atışı sayıya çevirdi ve skor 36-34’e geldi. Konuk ekip Kızılyıldız 2 dakika boyunca ev sahibi Real Madrid’e savunmada geçit vermedi. Hücumda ritmini artırarak Branko Lazic ve Mathias Lessort ile sayılar bulan Kızılyıldız çeyreğin bitimine 2 dakika kala skoru 40-34’e getirdi. Bu dakikadan sonra Real Madrid, Facunda Campazzo’nun bulduğu üç sayılık basketle rahat bir nefes aldı. Çeyreğin bitimine kadar savunmada ki sertliğini bozmayan Kızılyıldız, bu çeyrekte Real Madrid’e sadece 15 sayılık geçit verdi. Karşılaşmanın ilk yarısı 46-39’luk skorla konuk ekip Kızılyıldız üstünlüğü ile geçildi. İlk yarıda ev sahibi ekip Real Madrid’te Luka Doncic 12 sayı, 2 asist, Fabien Causeur 6 sayı ile ilk yarıyı tamamladı. Konuk ekip Kızılyıldız’da ise Taylor Rochestie 12 sayı, 2 asist, Milko Bjelica 11 sayı, 3 ribaunt, 2 asist ile oynadı.

Üçüncü çeyreğin ilk basketini Real Madrid forması giyen Fabien Causeur kaydetti ve skor 46-41’e geldi. Konuk ekip Kızılyıldız cevap vermekte gecikmedi ve James Feldeıne’ın kaydettiği üç sayılık basket ile üstünlüğünü korumaya devam etti. Üçüncü çeyrekte ise Real Madrid savunmadaki sertliğini arttırdı ve Kızılyıldızı çeyreğin 7.dakikasına kadar aynı skorda tutmayı başardı. Ev sahibi ekip bu dakikalar içerisinde genç yıldızı Luka Doncic ve Fabien Causeur ile bulduğu basketler ile skoru 52-47’ye getirmeyi başardı ve Kızılyıldız koçu Dusan Alimpijevic’e molayı aldırdı. Moladan dönüşte konuk ekip Kızılyıldız oynadığı set hücumuyla Taylor Rochestie’nin kaydettiği üç sayılık isabet ile skoru 55-47’ye getirdi. İlk yarıda olduğu gibi çeyreğin sonlarına doğru savunma direncini artıran Kızılyıldız, ev sahibi Real Madrid’e yine geçit vermedi. Ev sahibi ekip Real Madrid hücumda sayı bulamazken, savunmada da direncini kaybetti ve üçüncü çeyrek 67-58 Kızılyıldız üstünlüğü ile tamamlandı.

Dördüncü çeyreğe Rudy Fernandez ve Jaycee Carroll’ın  üç sayılık basketleriyle başlayan ev sahibi ekip Real Madrid skoru 67-64’e getirdi ve konuk ekip Kızılyıldız’ın koçu Dusan Alimpijevic’e molayı aldırmayı başardı. Moladan dönüşte Kızılyıldız yaptığı hücumdan boş döndü. Konuk ekip Kızılyıldız’a çeyreğin ilk 2 dakikasında sayı yüzü göstermeyen Real Madrid geri dönüş yapabilecek miydi? Son çeyrek savunmada ve hücumda vites yükselten Real Madrid Kızılyıldızı yakalamaştı ve fark bire inmişti(70-69). Fakat çeyreğin bitimine 6 dakika kala sahneye çıkan Nemanja Dangubic üst üste iki üçlük sokarak Real Madrid’in koçu Pablo Laso’ya molayı aldırdı. Moladan dönüşte Real Madrid, Chasson Randle’ın üç sayılık isabetiyle farkı 4’e indirdi. İlerleyen dakikalarda Luka Doncic ve Rudy Fernandez ikilisinin çabalarıyla Real Madrid skoru 79-79’a getirdi. Son çeyreğin son dakikalarına geldiğimiz de skor 84-83 iken Nemanja Dangubic yine sahneye çıktı ve çaldığı topu eski Fenerbahçe Doğuş oyuncusu olan Pero Antic’e kazandırdı. Pero Antic maçın son saniyelerinde attığı üçlük ile skoru belirledi. Kızılyıldız THY Euroleague‘in 10. haftasında zorlu İspanya deplasmanından 87-83’lük skorla galip ayrıldı.

Ev sahibi takım Real Madrid’te Luka Doncic 20 sayı, 3 ribaunt, 5 asist; Jaycee Carroll 12 sayı, 2 asist ve Rudy Fernandez 10 sayı, 4 ribaunt, 5 asist ile mücadeleyi tamamladı. Konuk ekip Kızılyıldız’da ise Milko Bjelica 16 sayı, 6 ribaunt, 2 asist; Pero Antic 11 sayı, 4 ribaunt, 1 asist ve Taylor Rochestie 18 sayı, 2 ribaunt, 7 asist ile oynadı.

Maçın özet videosu:

Berkay İmren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here