Anthony Davis Takasında Son Durum

1543
NBA
Anthony Davis Takasında Son Durum


Los Angeles Lakers 7 Şubat’a kadar Anthony Davis takasını bitirmek için elinden geleni yapıyor. Lakers, New Orleans Pelicans’ı Anthony Davis takası için ikna etmeye çalışıyor. Ancak hala net bir gelişme yok.

New Orleans Pelicans‘a beş farklı takas teklifi yapan Los Angeles Lakers‘ın hiçbir teklifi şu ana kadar kabul edilmedi.

Los Angeles Lakers, Anthony Davis’i şimdi kadrosuna katmak ve 2019 yazında takas piyasasına çıkmasını önlemek için dün gece inanılmaz bir teklif ile Pelicans’ın kapısını yeniden çaldı. Lakers, Anthony Davis için adeta takımın yarısını gözden çıkardı.

Los Angeles Lakers’ın Anthony Davis için New Orleans Pelicans’a yaptığı son teklif şu şekilde; Lonzo Ball, Kyle Kuzma, Brandon Ingram, Rajon Rondo, Lance Stephenson, Michael Beasley ve iki adet birinci tur draft hakkı.

Bu teklifin ardından Lonzo Ball cephesi suskunluğunu bozdu. Lonzo Ball twitter ve instagram hesabındaki Los Angeles Lakers yazısını kaldırdı. Babası LaVar Ball ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Los Angeles’ta olmak istiyoruz. Ama takas edilirse Lonzo’yu New Orleans’ta görmek istemiyorum. Onun için en uygun yer Phoenix. Bunun için gerekeni yapacağım.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Anthony Davis, instagramda bu takas haberinin geçtiği bir gönderiyi beğendi. Bu beğeninin ardından ortalık karıştı. Ancak Pelicans bu takas paketini de beğenmedi. Lakers cephesi de artık isyan bayrağını çekti ve görüşmeleri durdurma kararı aldı.

Pelicans yönetiminin, Lakers’tan dört ilk tur seçim hakkı ve birden fazla ikinci tur draft hakkı istediği iddia edildi.

Lakers dışında daha iyi teklifi yapabilecek durumdaki bir diğer takım ise Boston Celtics. Yaz döneminde iyi bir teklif yapacağını belirten Celtics cephesi, Pelicans’ın aklını karıştırıyor. Pelicans 2019 draft’ında daha iyi ve daha çok yer edinmeyi amaçlıyor. Celtics’in 2019 draft’ında sahip olacağı dört ilk tur hakkı ve All-NBA potansiyeli olan genç oyuncular, Pelicans’ı takas konusunda beklemeye itiyor.

Anthony Davis sonrası tamamen yeniden yapılanmaya odaklanacak olan Pelicans, ince eleyip sık dokuyor. Bu yüzden aceleci davranmayıp en iyi teklifi bekliyor…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here