Anthony Davis: ”Cousins Benim İçin Artık Bir Düşman”

559
Anthony Davis
Anthony Davis: ''Cousins Benim İçin Artık Bir Düşman''

Anthony Davis, geçtiğimiz dönem birlikte forma giydiği eski takım arkadaşı DeMarcus Cousins’ın Golden State Warriors’a transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes Stüdyo

DeMarcus Cousins, kendisine diğer takımlardan teklif gelmediğini ileri sürerek, kendisine tek teklif yapan takımın Golden State Warriors olduğunu iddia etmiş ve bir yıllığı 5.3 Milyon Dolar’a son iki sezonun şampiyonunun yolunu tutmuştu. Aşil sakatlığı nedeniyle tahminen Ocak ayına kadar forma giymesi beklenmeyen All-Star oyuncunun bu kararı oldukça eleştirilmişti.

Geçtiğimiz dönem birlikte forma giydikleri takım arkadaşı Anthony Davis ise uzun süren sessizliğini bozdu ve bu transfer hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Kariyeri için doğru bir tercih yaptığı söyleyen Davis, ”Her ne kadar şu an sakat olsa da geri döndüğünde Golden State Warriors’a maximum katkı verecektir. Ona iyi şanslar diliyorum, yıl içerisinde üç-dört karşı karşıya geleceğiz ve kazananın kim olacağını göreceğiz’’ dedi.

Kendisiyle aynı takımda olmadığı için Cousins’ı artık bir düşman olarak gördüğünü belirten yıldız oyuncu, ‘‘O artık bir Pelicans’lı değil ve bu nedenle de benim düşmanım’’ ifadelerini kullandı. Yeni takım arkadaşı Julius Randle hakkında da görüşlerini belirten Davis, ”Fiziksel özellikleri çok iyi ve güçlü bir oyuncu. Boyalı alanda bize çok katkı verecektir. Oynadığı stili seviyorum ve oyununu zamanla daha da geliştireceğine inanıyorum’’ açıklamalarını yaptı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here