Jabari Parker Chicago Bulls’ta!

281
Jabari Parker
Jabari Parker Chicago Bulls’ta!

Geçen sene Milwaukee Bucks formasını terleten ve 4 yıllık kariyeri boyunca sakatlıklardan beli bir türlü doğrulmayan Jabari Parker, Chicago Bulls ile 2 yıllık anlaşmaya vardı!

USA Team Fans
USA Team Fans

Sakatlığından dolayı 2017/2018 sezonunda yalnızca 30 maça çıkan Jabari Parker, bu maçlarda 12.6 sayı, 4.9 ribaund ve 1.9 asist ortamaları tutturdu. Duke University çıkışlı oyuncu, kolejde geçirdiği bir senede kendisini kanıtlayarak 2014 Draft’ına katılmış ve Andrew Wiggins’in ardından 2.sıradan seçilmişti. 3-4 numaralı pozisyonlarda oynayabilen isim için Illinois ekibiyle anlaşmaya vardığı miktar ise 2 yıl/40 milyon $! Bu anlaşmanın nasıl bir sonuç doğuracağı ise merak konusu. Zach LaVine’i kadrosunda tutan ve 7.sıradan Wendell Carter’ı draft eden Bulls yönetiminin diğer bir hamlesi oldu Jabari. Ancak sakatlık riski bulunan bir oyuncu için bu ücretin biraz yüksek olduğunu söylemek gerek.

2014 Draft’ının 2 numaralı seçimi ve Duke çıkışlı Parker, bakalım kendisinden bekleneni Chicago’da gösterebilecek mi? 2016/2017 sezonunda kariyerinin en iyi dönemini geçiren Jabari, sezonu 20.1 sayı ortalamasıyla kapatmış, yayın gerisinden %36 ile oynamıştı. Herhangi bir sakatlık geçirmezse neler yapabileceğini o dönem bizlere gösteren Jabari Parker’dan bu sezon da Bulls forması altında beklentiler büyük olacak. Jabari’nin bu beklentileri karşılayabilip karşılayamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Jabari’yi doğup büyüdüğü topraklarda izlemek heyecan verici olacak, bunu söylemek mümkün. Aynı zamanda Chicago Bulls’un da bu eklemeyle birlikte playoff potasını zorlayacak nitelikte bir takıma büründüğünü söyleyebiliriz.

Mevcut durumda Kris Dunn, Zach LaVine, Lauri Markkanen gibi isimlere sahip olan ekip, bu çekirdek kadroyu elinde tutarak 2018 Draft’ından Wendell Carter’ı kadrosuna kattı ve şimdi de yeni iskeletin son eklemesi olacak isim Jabari Parker ile anlaştı. Bakalım Illinois ekibi 1 yıllık aranın ardından kendisini tekrar playoff potasına sokabilecek mi?

Enes İhsan Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here